Župne obavijesti – 17. studenoga 2019.

Ova slika ima prazan alt atribut ; naziv datoteke je dsc02703.jpg

33. NEDJELJA KROZ GODINU

Danas su sv. Mise u župnoj crkvi u 8.00, 11.00 i 18.00 sati, a u Laduču u 9.30 sati. Kroz tjedan sv. Mise u župnoj crkvi radnim danom su u 18.00 sati.

Mise po selima su: u Prigorju u utorak, u Ključu u srijedu, a u Drenju u petak u 17.00 sati.

Sljedeće nedjelje je posljednja nedjelja u Crkvenoj godini i svetkovina Krista Kralja svega stvorenja. Sv. Mise ćemo imati po nedjeljnom rasporedu.

Od katoličkoga tiska danas imamo novi broj Glasa koncila. Glas koncila nam donosi reportažu iz Zagreba gdje je održana konferencija povodom 25. obljetnice uspostave diplomatskih odnosa Svete Stolice i Izraela. Glas koncila donosi i zanimljiv razgovor s vinkovačkim ratnim patologom dr. Draženom Švageljem pod naslovom Prenošenje istine o ratnoj žrtvi zalog je budućnosti. Uz ostale vrijedne članke Glas koncila donosi komentar glavnoga urednika pod naslovom Neiskorišteni hrvatski potencijali u kojem se urednik osvrće na odnos suvremene Hrvatske prema svome iseljeništvu.

ženidbeni navještaj:

Ante Kovač, sin Mate i Janje r. Hrsto iz Brdovca

Adrijana Laljak, kći Siniše i Katarine r. Jaman iz Brdovca.

Vjenčanje: 14. prosinca 2019.