Pastoralne aktivnosti

U pastoralni rad župe uključeni su, uz župnika i župnog vikara, mnogi pojedinci i grupe vjernika. Oni svojim angažmanom, trudom i radom sudjeluju u aktivnom životu župe. Tu je župno pastoralno vijeće koje je velika pomoć svećenicima u pastoralnom radu. Mješoviti župni zbor, zbor mladih, te dječji zbor redovito animiraju liturgiju te uveličavaju sva važna događanja u župi i šire. Uz njih u župi djeluju župni animatori i ostali suradnici. Župni karitas je aktivan tijekom cijele godine a posebno kroz došašće i korizmu. Tada se prikupljaju namirnice i novac kako bi se pomoglo potrebitima u župi. Najčešće su to starije i nemoćne osobe te osobe lošijeg imovinskog stanja, a potrebitih je svakim danom sve više. U tome im pomažu i članovi Marijine legije.

Nedjeljom se slave četiri mise, od kojih jedna u kapeli Sv. Leonarda u Laduču a ostale u župnoj crkvi. Redovito se moli krunica prije večernje svete mise, posebno u svibnju i listopadu. Sudjeluje se u pobožnostima križnoga puta. Za vrijeme došašća redovito se organiziraju mise zornice. Djeca pohađaju školski i župni vjeronauk, a mnogi od njih rado se uključuju i kao ministranti. Redovito se, jednom tjedno, održavaju i kateheze za mlade. Također imamo biblijsko-molitvenu grupu gdje se,razmišljajući nad Božjom Riječi, pripremamo za nedjelju. Župa se uključila i u pastoral preko medija osnovavši web i facebook stranicu župe kako bi se i na taj način prenosile poruke vjernicima.

RASPORED PASTORALNIH AKTIVNOSTI:

• Zajednica obitelji Brdovec (ZOB) – posljednji utorak u mjesecu u 20.00
  • Marijina legijačetvrtak u 16.30
  • Mješoviti župni zborčetvrtak u 19.00 (Mato Dukić)
  • Zbor mladihsubota u 9.00
  • INFORMATIVA – susreti za studente i mlade profesionalce              nedjeljom nakon večernje mise
  • ORATORIJ za srednjoškolcepetkom nakon večernje mise
  • Dječji zbor – subota u 10.00 (s. Antonija)
RASPORED KATEHEZA ZA KRIZMANIKE:Srijeda:

• 14.30 – 1. grupa 8a OŠ Pavao Belas – Brdovec (Tomislav Škender)
  • 15.15 – 2. grupa 8a OŠ Pavao Belas – Brdovec (Tomislav Škender)
  • 16.00 – 1. grupa 8b OŠ Pavao Belas – Brdovec (Tomislav Škender)