Župne obavijesti – 5. veljače 2017.

Danas su sv. Mise u župnoj crkvi u 8.00, 11.00 i 18.00 sati, a u Laduču u 9.30 sati. Kroz tjedan Mise u župnoj crkvi su svaki dan u 18.00 sati .

Mise u selima su po redovitom rasporedu, u Prigorju u utorak, u Ključu u srijedu, a u Drenju u petak u 17.00 sati.

U petak se slavi blagdan bl. Alojzija Stepinca. Blagdan će svečano biti proslavljen u katedrali gdje će kardinal Josip Bozanić predvotiti svečano euharistijsko slavlje u 19.00 sati. U našoj župnoj crkvi Misa je u 18.00 sati.

U subotu se slavi blagdan Gospe Lurdske, a ujedno i Dan bolesnika. Misu ćemo u župnoj crkvi imati u 18.00 sati, a pod misom će oni koji se osjećaju bolesnima moći primiti sakrament Bolesničkog pomazanja.

Od ovoga tjedna započinjemo s redovitim vjeronaukom za kandidate za Prvu Pričest.

Kateheze za mlade se održavaju petkom u 20.30 sati u kući kraj crkve.

Župa Marija Gorica organizira hodočašće u Fatimu. Zainteresirani za hodočašće mogu informacije vidjeti na oglasnoj ploči ili se javiti u župni ured u Mariji Gorici.

Od katoličkog tiska imate Glas koncila, Mali koncil – MAK, Glasnik, Srca Isusova i Marijina i Veritas. Glas koncila nam u novome broju donosi Poruku vijeća HBK za život i obitelj uz Dan života. Glas koncila donosi i razgovor s Ninom Kleflin, kazališnom redateljicom pod naslovom Kultura gubi mjesto u sveopćoj estradizaciji. Glas koncila donosi i mnogo drugih vrijednih i zanimljivih članaka.

ženidbeni navještaj:

Ivan Lozar, sin Vlade i Jadranke r. Žnidarčić iz Brdovca

Barbara Vida Mihalinec, kći Damira i Sonje r. Kalamir iz Brdovca.

Vjenčanje: 18. veljače 2017. u župi Marije Kraljice apostola u Zaprešiću.