Župne obavijesti – 07. lipnja 2015.

Danas su sv. Mise u župnoj crkvi u 8.00, 11.00 i 19.00 sati, a u Laduču u 9.30 sati. Kroz tjedan Mise u župnoj crkvi će biti svaki dan u 19.00 sati.

Kroz tjedan sv. Misa u Ključu će biti u srijedu, a u Drenju u petak u 18.00 sati.

U petak se slavi blagdan Presvetoga Srca Isusova. Sv. Mise u župnoj crkvi biti će u 8.00 i 19.00 sati.

U nedjelju ćemo proslaviti dan Ključa. Procesija od križa kreće u 10.30 sati, a odmah nakon procesije slijedi sv. Misa.

Sljedeći ponedjeljak, 15. lipnja 2015. godine slavimo blagdan sv. Vida našega župnoga zaštitnika. Za župni blagdan ćemo se pripremati kroz tri dana. U petak, subotu i nedjelju pola sata prije večernje svete Mise biti će mogućnost za ispovijed, a u 19.00 sati slijedi sv. Misa. Na blagdan sv. Vida u župnoj crkvi imati ćemo mise u 8.00, 11.00 i 19.00 sati. Svečanu večernju sv. Misu predvodi fra Ivica Vrbić, kapucin iz Dubrave uz koncelebraciju susjednih svećenika.

Od katoličkoga tiska danas imate novi broj Glasa koncila. Glas koncila nam donosi mnoštvo zanimljivih članaka od kojih izdvajamo reportažu s proslave Majke Božje od Kamenitih vrata u Zagrebu. Glas koncila donosi i vijesti sa susreta hrvatske Predsjednice s papom Franjom pod naslovom Papa nema dvojbi o Stepinčevoj kanonizaciji. Glas koncila donosi i mnoge druge vrijedne i zanimljive članke.

ŽENIDBENI NAVJEŠTAJ:

Marko Pažin, sin Ivana i Branke r. Vlajković iz Zdenaca Brdovečkih
Ana Karačuć, kći Ante i Marije r. Tolić iz Zdenaca Brdovečkih.
Vjenčanje: 29. kolovoza 2015. u župi Marije Kraljice Apostola u Zaprešiću.
Anđelko Popović, sin Božidara i Stanke r. Knežević iz Gajnica
Ida Štefanija Nikić, kći Željka i Edite r. Gašparinčić iz Prigorja Brdovečkog.
Vjenčanje: 03. srpnja 2015.

Danijel Komarac, sin Ljubana i Ranke r. Šimić iz Zaprešića
Ivana Zrno, kći Ivana i Danice r. Šumić iz Laduča.
Vjenčanje: 27. lipnja 2015. u župi Marije Kraljice Apostola u Zaprešiću.

Marin Barišić, sin Mijata i Marice r. Mazur iz Zaprešića
Tina Mirjana Bakmaz, kći Vinka i Ljiljane r. Bukovina iz Brdovca.
Vjenčanje: 20. lipnja 2015. u župi Marije Kraljice Apostola u Zaprešiću.
Zoran Zvonko Kovačić, sin Zdenka i Zore Barišić iz Zaprešića
Erna Obranković, kći Marijana i Vlaste r. Hribar iz Prigorja Brdovečkog.
Vjenčanje: 04. rujna 2015.
Josip Barukčić, sin Marka i Mare r. Pranjić iz Zdenaca Brdovečkih
Monika Šarić, kći Mate i Cele r. Ištuk iz Zaprešića.
Vjenčanje: 26. lipnja 2015. u župi sv. Petra u Zaprešiću.