Župne obavijesti – 30.rujna 2012.

Danas je 26. nedjelja kroz godinu. Sv. mise u župnoj crkvi su u 8.00, 11.00 i 19.00 sati, a u Laduču u 9.30 sati.

Kroz tjedan mise u župnoj crkvi su svaki dan u 19.00 sati, a u četvrtak nakon mise imamo klanjanje.

Sv. misa u Ključu je u srijedu u 18.00 sati, a u Drenju u petak u 18.00 sati.

Pozivamo roditelje učenika trećih razreda koji ove godine žele pristupiti sakramentu Prve sv. Pričesti da dođu na roditeljski sastanak koji će se održati u petak, 28. rujna poslije večernje sv. mise.

Od ovoga tjedna započinjemo i sa susretima za mlade. Održavat će se petkom u dvorani kraj župne kuće.

U subotu organiziramo ispovijed za školsku djecu. Ispovijed će biti u 9.30 sati i obavezna je za krizmanike, a ostalu školsku djecu također pozivamo da dođu na ispovijed.

Kao što ste mogli primjetiti oko župne kuće smo malo počeli uređivati okoliš, obrezivati živicu i ostalo. Budući da još ima dovoljno posla, lijepo molimo ako ima dobrovoljaca da dođu u srijedu u 9.00 sati kako bismo završili posao. Možete ponjeti i alat (škare za živicu, kosilicu, sjekiru i sl.)

Zajednica Ekosspiritus  u suradnji s bratovštinom sv. Bernarda, a pod pokroviteljstvom Povjerenstva za Pastoral mladih Zagrebačke nadbiskupije, 12., 13. i 14. listopada ove godine organizira 50. Planinarski križni put na trasi Smerovišće – Samobor. Za informacije i prijave možete se obratiti ili vlč. Tomislavu ili g. Stjepanu Peteku (091/40 63 969) ili animatoricama, najkasnije do 08. listopada.

Župa Marija Gorica organizira hodočašće u Svetu zemlju od 02. do 09. travnja 2013. godine. Cijena hodočašća je 1400 $ i sve je uključeno u cijenu, a može se platiti i na rate. Zainteresirani se mogu javiti u naš Župni ured.

Od katoličkoga tiska danas imate novi broj Glasa Koncila, Glasnik Srca Isusova, Glasnik bl. A. Stepinca i Narod. Glas koncila nam u ovome broju donosi više zanimljivih članaka među kojima nekoliko o Godini vjere koju ćemo uskoro započeti. Vrlo je zanimljiva reportaža iz Boke Kotorske ili kako je još nazivaju Zaljev hrvatskih svetaca, te mnogi drugi članci.