Župne obavijesti – 30. listopada 2016.

Danas su sv. Mise u župnoj crkvi u 8.00, 11.00 i 18.00 sati, a u Laduču u 9.30 sati. Kroz tjedan Mise u župnoj crkvi će biti svaki dan u 18.00 sati.

Ovaj tjedan zbog blagdana Svih Svetih i Dušnoga dana nećemo imati Mise u selima.

U utorak slavimo svetkovinu Svih Svetih. Svete Mise će biti po nedjeljnom rasporedu, u župnoj crkvi u 8.00, 11.00 i 18.00 sati, a u Laduču u 9.30 sati. Blagoslov groblja u Javorju, kraj župne crkve, biti će u utorak prije Mise u 17.30 sati, a u Laduču u srijedu na Dušni dan nakon Mise koja je u 9.30 sati. Sv. Misa na Novom groblju biti će na blagdan Svih Svetih u 15.00 sati, a organizira je župa sv. Petra iz Zaprešića.

Sljedeće nedjelje ćemo u Laduču proslaviti Dan Laduča. Procesija od Križa kreće u 10.30 sati, a odmah nakon procesije biti će Misa u Kapeli.

U srijedu, na Dušni dan Misa će u župnoj crkvi biti u 18.00 sati.

Župa sv. Petra iz Zaprešića organizira predstavu o sv. Ivanu Vianeyu te cjelonočno klanjanje koje će se održati u ponedjeljak, 31. 10. 2016. s početkom u 19.00 sati u crkvi sv. Ivana Krstitelja.

Prošle nedjelje smo proslavili Misijsku nedjelju. U kolekti za Misije skupilo se 5.952,50 kuna koje smo preko Nadbiskupskog duhovnog stola uputili za potrebe misionara. Hvala svima na daru.

Od sljedeće nedjelje počinjemo upisivati misne nakane za siječanj i veljaču 2017. godine.

Od katoličkoga tiska danas imamo novi broj Glasa koncila. Glas koncila nam donosi zanimljiv komentar glavnoga urednika pod naslovom Vlada pred golemim očekivanjima. Uz svetkovinu Svih svetih i Dušni dan Glas koncila donosi razmišljanje pod naslovom Put prema smrti vodi nas dublje u život. Glas koncila donosi i mnoštvo drugih vrijednih i zanimljivih članaka.