Župne obavijesti – 30. kolovoza 2015.

Danas su sv. Mise u župnoj crkvi u 8.00 i 11.00 sati, a u Laduču u 9.30 sati. Kroz tjedan Mise u župnoj crkvi će biti svaki dan u 19.00 sati.

Od sljedeće nedjelje počinjemo s nedjeljnom sv. Misom u župnoj crkvi navečer u 19.00 sati.

Ovaj tjedan još nećemo imati mise po selima.

Župni ured još ovaj tjedan ima radno vrijeme svakoga radnoga dana od 17.00 do 18.00 sati.

Naše hodočašće na Trsat ćemo imati u subotu, 12. rujna 2015. godine. Cijena puta je 100 kuna. Prijaviti se možete ili nakon Mise u sakristiji ili kroz tjedan u Župnom uredu.

Marijina legija organizira hodočašće u Sinj, 26. rujna 2015. godine. Za informacije i prijave se možete obratiti g. Stipi ili gđi. Eli na brojeve telefona napisane na oglasnoj ploči.

Na inicijativu mještana Zdenaca Brdovečkih obnovljena je kapelica sv. Križa u Zdencima. Blagoslov obnovljene kapelice ćemo imati u subotu 05. rujna 2015. Procesija od društvenoga doma u Zdencima kreće u 16.30 sati, a nakon procesije će biti Misa kod kapelice. Misu ćemo prikazati za sve Zdenčane žive i mrtve.

Od katoličkoga tiska danas imate Glas koncila. Glas koncila donosi zanimljiv komentar glavnoga urednika pod naslovom Politika razara i ekumenizam i suživot. Urednik se na osvrće na izjave i poruke patrijarha Irineja prigodoma dolaska na proslavu u manastir Krka. Glas koncila također donosi intervju sa dr. Josipom Grbcem u povodu prvoga svjetskoga dana molitve za skrb za stvorenje. Glas koncila donosi i mnogo drugih vrijednih članaka.

ŽENIDBENI NAVJEŠTAJ:

Damir Vidušin, sin Ivana i Marije r. Anderlan iz Laduča
Glorija Jelena Kušević, kći Damira i Vesne r. Kic iz Laduča.
Vjenčanje: 02. listopada 2015.

Kristijan Mikulec, sin Roberta i Ornele Mikulec iz Brdovca
Ivana Princip, kći Ivice i Martine Princip iz Župe Uznesenja BDM, Savski Nart.
Vjenčanje: 12. rujna 2015. u župi Savski Nart.