Župne obavijesti – 29. svibnja 2016.

Danas su sv. Mise u župnoj crkvi u 8.00, 11.00 i 19.00 sati, a u Laduču u 9.30 sati. Kroz tjedan Mise u župnoj crkvi će biti svaki dan u 19.00 sati.

Kroz tjedan sv. Mise u selima su u Prigorju u utorak, a ovaj tjedan iznimno u Drenju u srijedu, a u Ključu u petak u 18.00 sati.

U petak se slavi svetkovina Presvetoga Srca Isusova. Sv. Mise u župnoj crkvi su u 8.00 i 19.00 sati.

Sljedeće nedjelje ćemo u Ključu proslaviti dan Ključa i svetkovinu Presvetoga Srca Isusova. Procesija od Križa kreće u 10.30 sati, a nakon procesije je sv. Misa. Svi ste pozvani.

Sljedeće nedjelje, 05. lipnja 2015. godine u 17.00 sati u Maclju će se održati spomen-Misa prigodom 71. obljetnice Križnoga puta. I ove godine organiziramo odlazak na tu Misu. Cijena karte je 50 kuna, a polazak je u 14.30 od župne crkve. Imamo još mjesta.

Već sada najavljujemo da ćemo 15. lipnja proslaviti župnoga zaštitnika sv. Vida. Mise će u župnoj crkvi biti po nedjeljnom rasporedu, a svečana Misa će biti u 19.00 sati.

Od 12. do 16. listopada 2016. organiziramo hodočašće u Boku Kotorsku i Tiranu. Cijena puta je 1500,00 kuna. Za informacije i plan puta možete se javiti u župni ured.

Od katoličkoga tiska danas imate novi broj Glasa koncila. Glas koncila nam donosi reportažu o prvome Hodu za život koji se pred tjedan dana održao u Zagrebu. Glas koncila donosi i dio razgovora s kard. Robertom Sarahom koji će u utorak u Zagrebu predvoditi proslavu Majke Božje od Kamentitih vrata. Uz ostale zanimljive članke Glas koncila donosi intervju sa novim Gospićko-senjskim biskupom mons. Zdenkom Križićem.

ŽENIDBENI NAVJEŠTAJ:

Daniel Poljak, sin Ivana i Biserke r. Župančić iz Brdovca

Adriana Krsnik, kći Zdravka i Ljiljane r. Horbec iz Zaprešića.

Vjenčanje: 17. rujna 2016.

Davor Biondić, sin Tihomira i Ankice r. Petruša iz Zaprešića

Mia Marija Jakelić, kći Maria i Edite r. Pili iz Laduča.

Vjenčanje: 24. lipnja 2016. u župi Marije Kraljice apostola, Zaprešić.

Matija Kovačić, sin Vlatka i Jožice r. Vran iz Zaprešića

Mateja Madjarić, kći Marijana i Marije r. Korman iz Brdovca.

Vjenčanje: 24. lipnja 2016.

Stipe Glavurdić, sin Ante i Ankice r. Granić iz Brdovca

Iva Pekas, kći Ivice i Mirande r. Ljubić iz Brdovca.

Vjenčanje: 02. srpnja 2016.

Ivan Pocrnić, sin Ivice i Ljiljane r. Maršanić iz župe Špansko iz Zagreba

Blanka Tesla, kći Siniše i Marine r. Klokočar iz Prigorja Brdovečkog.

Vjenčanje: 25. lipnja 2016. u župi Uzvišenja sv. Križa, Siget, Zagreb.