Župne obavijesti – 29. rujna 2019.

Ova slika ima prazan alt atribut ; naziv datoteke je dsc02703.jpg

26. NEDJELJA KROZ GODINU

Danas su sv. Mise u župnoj crkvi u 8.00, 11.00 i 19.00 sati, a u Laduču u 9.30 sati. Kroz tjedan sv. Mise u župnoj crkvi radnim danom su u 19.00 sati.

Mise po selima su: u Prigorju u utorak, u Ključu u srijedu, a u Drenju u petak u 18.00 sati.

U srijedu, zbog drugih obaveza koje imamo mi svćenici, župni ured neće raditi.

Pozivamo srednjoškolce, studente i radničku mladež na susrete i katehezu koji se održavaju petkom u 20.00 sati u kući kraj crkve. Svi su dobrodošli.

Molitveni vijenac Kraljice Obitelji organizira hodočašće u Krašić, 08. listopada 2019. godine. Za informacije i prijave možete se javiti gđi. Sanji na broj telefona napisan na oglasu u oglasnom ormariću.

Udruga Ekosspiritus organizira 64. planinarski križni put na trasi Gornja Bistra – Gornja Stubica, a održati će se 12. i 13. listopada 2019. godine. Informacije za prijavu možete vidjeti na plakatu u oglasnom ormariću.

Od katoličkoga tiska danas imamo novi broj Glasa koncila. Glas koncila nam donosi zanimljiv komentar glavnoga urednika pod naslovom Žrte uvijek pobjeđuju. Novi broj Glasa koncila donosi reportažu s Hrvatskoga katoličkog sveučilišta gdje je održana Europska konferencija na temu “Moć kao služenje“. Uz ostale vrijedne članke Glas koncila donosi razgovor franjevcem s dr. Tomislavom Smiljanićem od naslovom „Narod može imati budućnost samo ako je otvoren životu.“

ženidbeni navještaj:

Marko Kovač, Sin Joze i Branke r. Franjičević iz župe sv. Petra iz Zaprešića

Ivana Švec, kći Roberta i Branke r. Stanković iz Laduča.

Vjenčanje: 16. studenoga 2019.

Ivan Blažević, sin Franje i Željke r. Hribar iz Prigorja Brdovečkog

Sara Švec, kći Đure i Ljiljane r. Stević Prigorja Brdovečkog.

Vjenčanje: 25. listopada 2019.

Antonijo Škacan, sin Marijana i Ademe r. Bilić iz župe Sveti Martin pod Okićem

Barbara Horvat, kći Darka i Nataše r. Maleković iz Zdenaca Brdovečkih.

Vjenčanje: 11. listopada 2019.

Matija Ferek, sin Mladena i Jasminke r. Debogović iz Zagreba

Maja Bagarić, kći Frane i Tamare r. Bučar iz Šibica.

Vjenčanje: 05. listopada 2019. u župi sv. Petra u Zaprešiću.