Župne obavijesti – 29. listopada 2017.

30. NEDJELJA KROZ GODINU

Danas su sv. Mise u župnoj crkvi u 8.00, 11.00 i 18.00 sati, a u Laduču u 9.30 sati. Kroz tjedan Mise u župnoj crkvi radnim danom su u 18.00 sati.

Kroz ovaj tjedan nemamo mise po selima.

U srijedu slavimo svetkovinu Svih Svetih. Svete Mise će biti po nedjeljnom rasporedu, u župnoj crkvi u 8.00, 11.00 i 18.00 sati, a u Laduču u 9.30 sati. Blagoslov groblja u Javorju, kraj župne crkve, biti će u srijedu prije Mise u 17.30 sati, a u Laduču u četvrtak na Dušni dan nakon Mise koja je u 9.30 sati. Sv. Misa na Novom groblju biti će na blagdan Svih Svetih u 15.00 sati, a organizira je župa Marije Kraljice apostola iz Zaprešića.

U četvrtak, na Dušni dan, Misa će u župnoj crkvi biti u 18.00 sati.

Sljedeće nedjelje ćemo u Laduču proslaviti Dan Laduča. Procesija od Križa kreće u 10.30 sati, a odmah nakon procesije biti će Misa u Kapeli. Svi ste pozvani.

Prošle nedjelje smo proslavili Misijsku nedjelju te smo skupljali priloge za misije. U milostinji se skupilo 6330 kuna i 5,10 € koje smo preko Nadbiskupskog duhovnog stola proslijedili za misije, a kao prilog od kolača se skupilo 3240 kuna i 5 € što je predano za misije u Kongu. Hvala svima na daru!

Od sljedeće nedjelje počinjemo upisivati misne nakane za siječanj i veljaču 2018. godine.

Od katoličkoga tiska danas imamo Glas koncila. Glas koncila donosi reportažu iz Carigrada gdje se požeški biskup Antun Škvorčević susreo sa patrijarhom Bartolomejem. Uz svetkovinu Svih svetih i Dušni dan Glas koncila nam donosi razmišljanje pod naslovom Umijeće umiranja za umijeće življenja. Novi broj Glasa koncila donosi nam i poziv na sv. Misu koju će sutrau 18 sati u katedrali predvoditi državni tajnik Svete Stolice kard. Parolin.

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Nužna polja su označena s *