Župne obavijesti – 28. svibnja 2017.

7. VAZMENA NEDJELJA

Danas su sv. Mise u župnoj crkvi u 8.00, 11.00 i 19.00 sati, a u Laduču u 9.30 sati. Kroz tjedan Mise u župnoj crkvi radnim danom su u 19.00 sati.

Mise u selima kroz ovaj tjedan su po uobičajenom rasporedu, u Prigorju u utorak, u Ključu u srijedu, a u Drenju u petak u 18.00 sati.

Sljedeće nedjelje je svetkovina Duhova. Mise imamo po nedjeljnom rasporedu.

Naš mali dječji zbor „Plamenčiči“ i glazbenici pripremaju Misu zahvalnicu u subotu 03. lipnja 2017. godine u 19.00 sati. Pozivamo djecu, roditelje, učitelje i prijatelje na tu Misu da bismo zajedno zahvalili Bogu za sve darove i milosti koje nam je udijelio.

Sljedeće nedjelje, 04. lipnja 2017. godine u 17.00 sati u Maclju će se održati spomen-Misa prigodom 72. obljetnice Križnoga puta. I ove godine organiziramo odlazak na tu Misu. Još imamo slobodnih mjesta. Cijena karte je 50 kuna, a polazak je u 14.30 od župne crkve.

Najavljujemo da ćemo naše župno proštenje imati 15. lipnja 2017. godine. Taj dan se slavi i Tijelovo. Svečana misa s Tjelovskom procesijom će biti navečer u 19.00 sati.

Od katoličkoga tiska danas imamo novi broj Glasa koncila. Glas koncila nam donosi reportaže iz Zagreba i Splita gdje se prošle subote održavao Hod za život, kao i reportažu s hodočašća Gradišćanskih Hrvata koje se bilo u Zagrebu. Novi broj Glasa koncila donosi poruku pape Franje uz svjetski dan sredstava društvene komunikacije. Uz ostale zanimljive članke Glas koncila donosi zanimljiv komentar glavnoga urednika pod naslovom Manjkavosti politike u Hrvatskoj.

ženidbeni navještaj:

Igor Hrvoje Matešić, sin Dragana i Bohinjke r. Matešić iz župe Šćitarjevo

Marija Todorović, kći Vojka i Vesne r. Peh iz Šibica.

Vjenčanje: 15. rujna 2017.

Nino Horvat, sin Marina i Nine r. Stevković iz župe Kravarsko

Mandica Matanić, kći Vlade i Katice r. Rukavina iz Brdovca.

Vjenčanje: 17. lipnja 2017.

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Nužna polja su označena s *