Župne obavijesti – 28. srpnja 2019.

Ova slika ima prazan alt atribut ; naziv datoteke je dsc02703.jpg

17. NEDJELJA KROZ GODINU

Danas su sv. Mise u župnoj crkvi u 8.00 i 11.00 sati, a u Laduču u 9.30 sati. Kroz tjedan sv. Mise u župnoj crkvi radnim danom su u 19.00 sati.

Kroz tjedan nemamo sv. Mise u selima kao ni nedjeljnu večernju sv. Misu u župnoj crkvi.  Zbog hodočašća na Mariju Bistricu u subotu nećemo imati Misu u župnoj crkvi.

U subotu, 03. kolovoza 2019. imamo naše hodočašće na Mariju Bistricu. Jedan autobus će krenuti ujutro u 6.00 sati od Šenkovca (jer je cesta do Harmice zatovorena) i skupljati hodočasnike po selima kako je to običaj, a u 6.30 sati krećemo zajedno od župne crkve. Cijena puta je 50 kuna.

Naš župni vikar, vlč. Marko, dobio je premještaj. Postati će upravitelj župe sv. Vida u Petruševcu u Zagrebu. Novi župni vikar je vlč. Majk Rušec, mladomisnik. Vlč. Marko će se oprostiti od naše župe u nedjelju 18. kolovoza 2019. godine.

Od katoličkoga tiska danas imamo novi broj Glasa koncila. Glas koncila nam donosi Razrješenja i imenovanja svećenika u našoj Nadbiskupiji. Novi broj Glasa koncila donosi i vijest o imenovanju novoga Apostolskoga nuncija u našoj Domovini, a to je mons. Giorgio Lingua. Uz ostale zanimljive članke Glas koncila donosi zanimljiv intervju s pravnim stručnjakom prof. dr. Franom Staničićem pod naslovom Zadiranje u pravo slobode vjeroispovijesti izaziva sukobe.

ženidbeni navještaj:

Leonard Andročec, sin Leonarda i Dragice r. Hrastović iz Brdovca

Renata Zrno, kći Zvonka i Ilinke r. Kuštro iz župe Bezgrešnog začeća BDM, Valpovo.

Vjenčanje: 24. kolovoza 2019. u župi Bezgrešnog začeća BDM, Valpovo.