Župne obavijesti – 28. listopada 2018.

30. NEDJELJA KROZ GODINU

Danas su sv. Mise u župnoj crkvi u 8.00, 11.00 i 18.00 sati, a u Laduču u 9.30 sati. Kroz tjedan Mise u župnoj crkvi radnim danom su u 18.00 sati.

Mise po selima su: u Prigorju u utorak, u Ključu u srijedu u 17.00 sati, a u Drenju u petak nećemo imati Misu.

U četvrtak slavimo svetkovinu Svih Svetih. Svete Mise će biti po nedjeljnom rasporedu, u župnoj crkvi u 8.00, 11.00 i 18.00 sati, a u Laduču u 9.30 sati. Blagoslov groblja u Javorju, kraj župne crkve, biti će u četvrtak u 17.30 sati, prije večernje Mise, a u Laduču u petak, na Dušni dan, nakon Mise koja je u 9.30 sati. Sv. Misa na Novom groblju biti će na blagdan Svih Svetih u 15.00 sati, a organizira je župa sv. Petra iz Zaprešića.

U petak, na Dušni dan, Misa će u župnoj crkvi biti u 18.00 sati, a u Laduču u 9.30 sati.

Od sljedeće nedjelje počinjemo upisivati misne nakane za siječanj i veljaču 2019. godine.

Danas imamo akciju „Kolači za Misije“. Na izlazu iz crkve možete kupiti kolače, a prilog ide za Misije.

Prošle nedjelje smo uz Misijsku nedjelju u milostinji skupili 5.824,50 kuna i 11,20 € koje smo preko Nadbiskupskog duhovnog stola proslijedili za potrebe Misija.

Od katoličkoga tiska imamo Glas koncila. Glas koncila nam donosi izjavu Komisije „Iustitia et pax“ HBK pod naslovom Hrvatskoj je bez odgađanja potrebna pravna, radna i socijalna sigurnost. Glas koncila donosi zanimljiv razgovor s povjesničarkom dr. Vlatkom Vukelić pod naslovom Generacije koje dolaze tražit će počinitelje zličina nad svojima.

Ženidbeni navještaj:

Vedran Prišćan, sin Branka i Renate r. Prelec iz Zdenaca Brdovečkih

Nada Miloš, kći Mirka i Matije r. Jelavić iz Zadra.

Vjenčanje: 01. prosinca 2018. u župi Marije Pomoćnice, Zagreb, Knežija.

Luka Vuger, sin Borisa i Mirjane r. Miklečić iz Zdenaca Brdovečkih

Kristina Brkić, kći Tihomira i Sadike r. Zahirović iz Zdenaca Brdovečkih.

Vjenčanje: 10. studenoga 2018.