Župne obavijesti – 28. listopada 2012.

Danas je 30. nedjelja kroz godinu. Sv. Mise u župnoj crkvi su u 8.00 i 18.00 sati, a u Laduču u 9.30 sati.

Kroz tjedan Mise u župnoj crkvi su svaki dan u 18.00 sati, a u četvrtak nakon Mise imamo klanjanje. Mjesec je listopad, mjesec krunice. Nemojmo zaboraviti tu dragu nam molitvu.

Sv. Misa u Ključu je u srijedu u 17.00 sati, a u Drenju u petak u 17.00 sati.

Danas se slavi Dan Drenja. Zbog toga danas nećemo imati misu u župnoj crkvi u 11.00 sati, nego će misa biti u Drenju. Procesija kreće u 10.30 od vatrogasnog doma, a odmah nakon procesije slijedi sv. Misa.

U četvrtak slavimo blagdan Svih svetih. Sv. Mise će biti po nedjeljnom rasporedu u 8.00, 11.00 i 18.00 sati, a u Laduču u 9.30 sati. Blagoslov groblja u Javorju, kraj župne crkve, biti će u četvrtak u 17.30 sati, a u Laduču će biti u petak, na Dušni dan, nakon mise koja je u 9.30 sati. Sv. Misa na Novom groblju biti će na blagdan Svih Svetih u 15.00 sati, a organizira je župa sv. Petra iz Zaprešića.

Na Dušni dan sv. Misa u župnoj crkvi je u 18.00 sati, u Laduču u 9.30, a u Drenju u 17.00 sati.

Sljededće nedjelje proslavit ćemo dan Laduča. Procesija kreće u 10.30 od raspela kod glavne ceste, a odmah nakon procesije slijedi sveta Misa. U župnoj crkvi će biti redovita sv. Misa u 11.00 sati.

Prošle nedjelje proslavili smo Misijsku nedjelju i skupljali priloge za misije. Od milostinje se skupilo u vrijednosti od 5.455 kuna, a od tombole 1666 kuna i 10 eura. Sve prikupljeno poslano je za pomoć misionarima. Hvala Vam na daru.

Susreti za mlade održavaju se redovito petkom u 20.00 sati u dvorani kraj župne kuće.

Od katoličkoga tiska danas imate novi broj Glasa Koncila. Glas koncila nam donosi reportažu s Državne proslave Dana kruha pod naslovom «Kruh je izraz životne i duhovne snage.» Posebno su zanimljiva dva članka jedan koji govori o Tribini povodom uvođenja spolnoga odgoja u škole, a drugi koji je vapaj da se na radio Sljeme vrati emisija Hvaljen Isus i Marija, te mnoštvo drugih zanimljivih članaka.