Župne obavijesti – 27. svibnja 2018.

PRESVETO TROJSTVO

Danas su sv. Mise u župnoj crkvi u 8.00, 11.00 i 19.00 sati, a u Laduču u 9.30 sati. Kroz tjedan Mise u župnoj crkvi radnim danom su u 19.00 sati.

Mise u selima kroz ovaj tjedan su po uobičajenom rasporedu, u Prigorju u utorak, u Ključu u srijedu, a u Drenju u petak u 18.00 sati.

U četvrtak se slavi blagdan Tijelova. Sv. Mise ćemo imati po nedjeljnom rasporedu, u župnoj crkvi u 8.00, 11.00 i 19.00 sati, a u Laduču u 9.30 sati. Na završetku Večernje sv. Mise ćemo imati Tijelovsku procesiju.

Naš dječji zbor „Plamenčići“ i glazbenici organiziraju sv. Misu zahvalnicu i koncert 09. lipnja u 19.00 sati. To je blagdan Srca Marijina pa Vas pozivamo da si organizirate i da nam se pridružite kako bismo Gospodinu zahvalili na završetku školske godine. A s. Antonija moli roditelje da djecu šalju na probe kako bi se što bolje pripremili za koncert.

Sljedeće nedjelje, 03. lipnja 2018. godine u 17.00 sati u Maclju će se održati spomen–Misa prigodom 73. obljetnice Križnoga puta. I ove godine organiziramo odlazak na tu Misu. Od danas se možete upisati, a od sljedeće nedjelje preuzeti kartu. Cijena karte je 50 kuna. Polazak je u 14.30 od župne crkve.

Od katoličkoga tiska danas imamo novi broj Glasa koncila. Glas koncila nam donosi reportaže iz Zagreba, Splita i Rijeke gdje su održane mirne povorke „Hoda za život“. Glas koncila nam donosi i reportažu iz Vatikana gdje je na blagdan Duhova papa Franjo najavio imenovanje 14 novih kardinala. Uz ostale zanimljive članke Glas koncila donosi razgovor s prof. dr. Andrejom Brajša-Žganec koja govori o međugeneracijskoj obitlejskoj solidarnosti.

ženidbeni navještaj:

Dalibor Horvat, sin Mirka i Barice r. Štefanek iz župe Sv. Tri Kralja iz Svibovca

Ana Marija Skomrak, kći Stanka i Nade r. Posavec iz Prudnica.

Vjenčanje: 08. rujna 2018.

Nikola Asanoski, sin Ljubomira i Zdenkice r. Vugec iz Drenja Brdovečkog

Mia Pranjić, kći Marka i Vesne r. Sklepić iz župe sv. Ivana Nepomuka, Stupnik-Lučko.

Vjenčanje: 23. lipnja 2018. u župi sv. Ivana Nepomuka, Stupnik-Lučko.