Župne obavijesti – 27. siječnja 2019.

Ova slika ima prazan alt atribut ; naziv datoteke je dsc02703.jpg

3. NEDJELJA KROZ GODINU

Danas su sv. Mise u župnoj crkvi u 8.00, 11.00 i 18.00 sati, a u Laduču u 9.30 sati. Kroz tjedan Mise u župnoj crkvi su svaki dan u 18.00 sati. U četvrtak nakon sv. Mise imamo redovito klanjanje pred Presvetim Oltarskim Sakramentom.

Ovaj tjedan imamo Mise u selima: u Prigorju u utorak , a u Ključu u srijedu, a u Drenju u petak 17.00 sati.

U subotu je blagdan Prikazanja Gospodinova – Svijećnica. Sveta Misa u župnoj crkvi je u 18.00 sati, a u Laduču u 9.30 sati. Na misama ćemo blagosloviti svijeće. Svijeće možete ponijeti od kuće ili ih možete kupiti u crkvi prije Mise.

Sljedeće nedjelje se slavi sv. Blaž. Kao što je običaj uz blagdan sv. Blaža, pod Misom ćemo imati blagoslvo grla.

Od katoličkog tiska imamo novi broj Glasa koncila. Glas koncila nam donosi reportažu iz Zagreba gdje se prošli tjedan održavao Teološko-pastoralni tjedan za svećenike. Glas koncila nam donosi i reportaže sa ekumenskih molitvenih slavlja za jedinstvo kršćana koja su se održavala diljem Domovine. Glas koncila nam donosi vijest iz Zagreba pod naslovom Dokumentirano raskrinkana povijesna laž. Vijest je o predstavljanju knjige mons. Ratka Perića o bl. Alojziju Stepincu. Glas koncila donosi i druge aktualnosti iz života Crkve u Domovini i svijetu.