Župne obavijesti – 27. listopada 2019.

Ova slika ima prazan alt atribut ; naziv datoteke je dsc02703.jpg

30. NEDJELJA KROZ GODINU

Danas su sv. Mise u župnoj crkvi u 8.00, 11.00 i 18.00 sati, a u Laduču u 9.30 sati. Kroz tjedan sv. Mise u župnoj crkvi radnim danom su u 18.00 sati.

Mise po selima su: u Prigorju u utorak, u Ključu u srijedu u 17.00 sati, a u Drenju u petak nećemo imati sv. Misu.

U petak slavimo svetkovinu Svih Svetih. Svete Mise će biti po nedjeljnom rasporedu, u župnoj crkvi u 8.00, 11.00 i 18.00 sati, a u Laduču u 9.30 sati. Blagoslov groblja u Javorju, kraj župne crkve, biti će u petak u 17.30 sati, prije večernje Mise, a u Laduču u subotu, na Dušni dan, nakon Mise koja je u 9.30 sati. Sv. Misa na Novom groblju biti će na blagdan Svih Svetih u 15.00 sati, a organizira je župa Marije Kraljice apostola iz Zaprešića.

U subotu, na Dušni dan, Misa će u župnoj crkvi biti u 18.00 sati, a u Laduču u 9.30 sati.

Od sljedeće nedjelje počinjemo upisivati misne nakane za siječanj i veljaču 2020. godine.

Pozivamo ministrante i one koji žele postati ministranti na susret ministranata subotom u 16.00 sati u kuću kraj crkve.

Prošle nedjelje smo uz Misijsku nedjelju u akciji „Kolači za Misije“ skupili 5.742,00 kune i 10 € koje smo proslijedili za potrebe Misija. Hvala svima na daru!

Od katoličkoga tiska danas imamo novi broj Glasa koncila. Glas koncila nam donosi reportažu iz Zagreba gdje se u četvrtak 17. listopada 2019. godine predstavio novi apostolski nuncij mons. Giorgio Lingua. Glas koncila donosi zanimljiv razgovor s dr. Ivanom Radićem, neurokirurgom, pod naslovom Bog je „usađen“ u ljudski mozak. uz mjesec Misija Glas koncila donosi razgovor s don Tomislavom Puškarićem misionarom u Amazoniji kao i mnoge druge zanimljive i vrijedne članke.