Župne obavijesti – 27. listopada 2013.

Danas je 30. nedjelja kroz godinu. Sv. Mise u župnoj crkvi su u 8.00, 11.00 i 18.00 sati, a u Laduču u 9.30 sati. Kroz tjedan Mise u župnoj crkvi su svaki dan u 18.00 sati.

Ovaj tjedan sv. Misa će biti u Ključu u srijedu u 17.00 sati.

U petak je svetkovina Svih svetih. Sv. Mise su po nedjeljnom rasporedu u 8.00, 11.00 i 18.00 sati u župnoj crkvi, te u 9.30 u Laduču. Blagoslov groblja u Javorju, kraj župne crkve, biti će u petak u 17.30 sati, a u Laduču će biti u subotu, na Dušni dan, nakon mise koja je u 9.30 sati. Sv. Misa na Novom groblju biti će na blagdan Svih Svetih u 15.00 sati, a organizira je župa Kraljice apostola iz Zaprešića.

Na Dušni dan sv. Misa u župnoj crkvi je u 18.00 sati, u Laduču u 9.30 sati.

Prošle nedjelje proslavili smo Misijsku nedjelju i skupljali priloge za Misije. Od milostinje se skupilo u vrijednosti od 5.834,00 kune i 20 €, a od tombole u Laduču 490,00 kuna. Sve prikupljeno poslano je za pomoć misionarima. Hvala Vam na daru.

Ministrantski susreti se održavaju subotom u 13.00 sati u crkvi.

Župni vjeronauk za prvopričesnike i krizmanike održava se po redovitom rasporedu. Isto tako, katehetski susreti za srednjoškolce, studente i radničku mladež održavaju se petkom u 20.00 sati u dvorani kraj župne kuće.

Od katoličkoga tiska danas imate novi broj Glasa koncila. Glas koncila nam donosi priopćenje sa zasjedanja Hrvatske biskupske konferencije pod naslovom Vlasti opstruiraju zauzimanja za opće dobro. Glas koncila nam također donosi reportažu s proslave 80. obljetnice Caritasa Zagrebačke nadbiskupije. Ima i mnogo drugih zanimljivih članaka koje vrijedi pročitati.