Župne obavijesti – 26. veljače 2017.

Danas su sv. Mise u župnoj crkvi u 8.00, 11.00 i 18.00 sati, a u Laduču u 9.30 sati. Kroz tjedan Mise u župnoj crkvi su svaki dan u 18.00 sati.

Mise u selima su po redovitom rasporedu, u Prigorju u utorak, u Ključu u srijedu, a u Drenju u petak u 17.00 sati.

U srijedu Pepelnicom započinjemo vrijeme Korizme. To je vrijeme koje nas posebno poziva na post i pokoru. Sv. Misa sa obredom pepeljenja biti će u 18.00 sati. Isto tako, napominjemo da je u srijedu zapovijedani post i nemrs. Nemrs obvezuje vjernike i kroz sve petke u Korizmi.

Kroz Korizmu ćemo petkom i nedjeljom prije večernje Mise imati pobožnost Križnoga puta. Križni put počinje u 17.30 sati.

U petak, 10. ožujka 2016. godine ćemo imati dekanatsko hodočašće u Zagrebačku katedralu. U 17.30 sati će biti Križni put, a u 18.00 sv. Misa. Od danas se možete prijaviti hodočašće. Cijena je 20 kuna.

Od katoličkog tiska imate Glas koncila. Glas koncila nam donosi vijest o smrti i sprovodu prof. Tomislava Ivančića. Glas koncila nam donosi vijesti iz Vukovara gdje se održalo Europsko prvenstvo svećenika u malome nogometu. Uz ostale zanimljive članke Glas koncila donosi i reportaže sa proslave Dana bolesnika diljem Crkve u Hrvatskoj.