Župne obavijesti – 26. svibnja 2013.

Danas svetkovina Presvetog Trojstva. Sv. Mise u župnoj crkvi su u 8.00, 11.00 i 19.00 sati, a u Laduču u 9.30 sati. Kroz tjedan Mise u župnoj crkvi će biti svaki dan u 19.00 sati.

Sv. Misa u Ključu je u srijedu, a u Drenju u petak u 18.00 sati.

U četvrtak je svetkovina Tijelova. Sv. Mise u župnoj crkvi su u 8.00, 11.00 i 19.00 sati, a u Laduču u 9.30 sati. Nakon večernje sv. Mise, ako to vrijeme bude dopuštalo, imati ćemo Tijelovsku procesiju.

Još danas se održava prikupljanje potpisa potpore za referendum za zaštitu braka i obitelji. Ako još niste, a to želite, svoj poptis možete dati vani ispred crkve. To je vrlo važna akcija kako bismo i zakonom zaštitili brakove, obitelji i djecu.

Marijina legija organizira hodočašće u Vepric, 01. lipnja 2013. godine. Podaci za prijavu se nalaze na oglasnoj ploči.

Sljedeće nedjelje, 02. lipnja 2013. godine u 17.00 sati u Maclju će se održati Spomen-misa za žrtve Križnoga puta. Organizirali smo autobus koji će poći od župne crkve u 14.45 sati. Cijena karte je 50 kuna. Ima još mjesta, pa ako želite možete se prijaviti.

Od katoličkoga tiska danas imate novi broj Glasa koncila. Glas koncila nam donosi mnoštvo zanimljivih članaka među kojima je komentar glavnoga urednika pod naslovom Zatiranje stvarnosti. Od ovoga broja Glas koncila ima novu rubriku pod nalosvom Predstavljamo zemlje Europske unije, u ovom broju je predstavljena Slovenija.