Župne obavijesti – 26. ožujka 2017.

Danas su sv. Mise u župnoj crkvi u 8.00, 11.00 i 19.00 sati, a u Laduču u 9.30 sati. Kroz tjedan Mise u župnoj crkvi su svaki dan u 19.00 sati.

Mise u selima su: u Prigorju u utorak, u Ključu u srijedu, a u Drenju u petak u 18.00 sati.

Kroz Korizmu petkom i nedjeljom prije večernje Mise imamo pobožnost Križnoga puta. Križni put počinje u 18.30 sati. Križni put u Laduču je nedjeljom prije sv. Mise s početkom u 9.00 sati.

U subotu, 01. travnja 2017. godine ćemo imati veliku župnu ispovijed. Priprema za ispovijed u župnoj crkvi počinje u 14.15 sati i nakon pripreme slijedi ispovijed, a u Laduču će ispovijed početi oko 15.30 sati, kad završimo u župnoj crkvi.

U okviru akcije Hrvatskga Caritasa, Tjedan solidarnosti i zajedništva s Crkvom u Bosni i Hercegovini prošle smo nedjelje sakupili 5.438,00 kuna. Hvala svima na daru. Od danas započinjemo naš župni karitativni tjedan. Do sljedeće nedjelje možete donijeti u Župni ured, a u nedjelju u kuću kraj crkve, hranu i kućne potrepštine za potrebite u našoj župi. Svoj novčani dar možete staviti u kutije s natpisom Caritasa na pokrajnjim oltarima.

19. ožujka 2017. godine kardinal Josip Bozanić je proglasio godinu sv. Josipa za Zagrebačku nadbiskupiju koja traje do 19. ožujka 2018. godine. Kardinal nas poziva da kroz ovu godinu još više njegujemo pobožnost prema sv. Josipu i da mu preporučamo naše obitelji i našu Domovinu.

Najavljujemo da Križni put kroz župu planiramo u subotu, 08. travnja 2017. godine.

Od katoličkog tiska imate Glas koncila. Glas koncila nam donosi proglas kojim je kard. Josip Bozanić proglasio godinu sv. Josipa na području Zagrebačke nadbiskupije. Glas koncila nam predstavlja terapijsku zajednicu za ovisnike „Susret“. Glas koncila donosi i mnogo drugih vrijednih i zanimljivih članaka.

ženidbeni navještaj:

Ivan Antolić, sin Vladimira i Marije r. Veber iz Prigorja Brdovečkog

Petra Pauković, kći Petra i Ljiljane r. Kvaža iz župe BDM, Remetinec.

Vjenčanje: 03. lipnja 2017. u župi Remetinec.

Mario Ivić, sin Ilije i Ruže r. Franjić iz Laduča

Kristina Hranić, kći Josipa i Ljerke r. Mužica iz  župe sv. Jelene, Zabok.

Vjenčanje: 27. svibnja 2017. u Zaboku.

Ante Liović, sin Ivice i Antonije r. Vukmanović iz župe Rođenja BDM, Višnjevac

Monika Jagarčec, kći Damira i Nadice r. Kolarec iz Laduča.

Vjenčanje: 13. svibnja 2017.

Miro Laljak, sin Zdravka i Marice r. Franc iz Brdovca

Ivana Gojević, kći Tome i Ivke r. Crnoja iz Javorja.

Vjenčanje: 01. srpnja 2017. u župi sv. Petra u Zaprešiću.