Župne obavijesti – 25. veljače 2018.

2. KORIZMENA NEDJELJA

Danas su sv. Mise u župnoj crkvi u 8.00, 11.00 i 18.00 sati, a u Laduču u 9.30 sati. Kroz tjedan Mise u župnoj crkvi su svaki dan u 18.00 sati. U četvrtak nakon sv. Mise imamo redovito klanjanje pred Presvetim Oltarskim Sakramentom.

Ovaj tjedan imamo Mise u selima: u Prigorju u utorak, u Ključu u srijedu, a u Drenju u petak u 17.00 sati.

Kroz Korizmu petkom i nedjeljom prije večernje Mise imamo pobožnost Križnoga puta. Križni put je u 17.30 sati, a u Laduču je Križni put nedjeljom prije mise u 9.00 sati.

Nalazimo se u godini sv. Josipa, pa organiziramo hodočašće u svetište sv. Josipa u Karlovcu i u Krašić. Hodočašće će biti 10. ožujka 2018. godine. Cijena hodočašća je 70 kuna. Danas se možete upisati za hodočašće i preuzeti karte. Polazak će biti u 7.30 sati od župne crkve, a jedan autobus će krenuti u 7.00 sati od Harmice i skupiti hodočasnike po selima.

Hrvatski Caritas nas i ove godine poziva na akciju Tjedan solidarnosti i zajedništva s Crkvom i ljudima u Bosni i Hercegovini koji započinjemo sutra. Sljedeće nedjelje ćemo skupljati novčane priloge za pomoć Crkvi u Bosni i Hercegovini. Svoj novčani dar možete sljedeće nedjelje staviti u kutije s natpisom Caritasa na pokrajnjim oltarima.

Od katoličkog tiska imamo novi broj Glasa koncila. Glas koncila nam donosi Poslanicu mons. Josipa Mrzljaka uz Tjedan solidarnosti i zajedništva s Crkvom i ljudima u BiH. Novi broj Glas koncila donosi i zanimljiv komentar glavnoga urednika pod naslovom Kako zaustaviti demografske gubitke. Uz ostale vrijedne članke Glas koncila donosi i zanimljiv razgovor s hrvatskim braniteljem Ivanom Majhenom pod naslovom Bog nikad ne kažnjava, on vidi i čuje vapaje.