Župne obavijesti – 25.studenoga 2012.

Danas je 34. nedjelja kroz godinu, svetkovina Krista Kralja svega stvorenja. Sv. Mise u župnoj crkvi su u 8.00, 11.00 i 18.00 sati, a u Laduču u 9.30 sati.

Kroz tjedan Mise u župnoj crkvi su svaki dan u 18.00 sati, a u četvrtak nakon Mise imamo klanjanje.

Sv. misa u Ključu je u srijedu u 17.00 sati, a u Drenju u petak u 17.00 sati.

Sljedeće nedjelje počinjemo vrijeme došašća, vrijeme naše pripreme za blagdan Božića. Sljedeće nedjelje ćemo na kraju misa blagosloviti vaše adventske vjenčiće, ponesite ih od kuće, a nešto vjenčića će se moći i ovdje kupiti.

U petak, 30. studenoga u 18.30 sati imati ćemo roditeljski sastanak za roditelje krizmanika i prvopričesnika. Gost predavač na roditeljskom sastanku će biti g. Krešimir Miletić, suradnik Ureda za pastoral obitelji u  našoj Nadbiskupiji. Tema će biti Uvođenje zdravstvenog odgoja u škole. Budući da je to tema koja je u posljednje vrijeme posebno aktualna, pozivamo i vas, osobito roditelje i nastavnike, jer važno je da budemo upućeni u to kakav se odgoj želi pružiti djeci u školi.

U subotu ćemo započeti s kreativnom radionicom. Pozivamo djecu i sve koji su zainteresirani za kreativnu radionicu da dođ u subotu u 17.00 sati u kuću kraj crkve.

Utorkom imamo susrete Biblijsko – molitvene grupe. Pozivamo sve koji žele o Bibliji razmišljati, razgovarati te je upoznavati da dođu na susrete koji se održavaju utorkom u 20.00 sati u dvorani kraj župne kuće.

Susreti za ministrante se održavaju subotom u 10.00 sati u crkvi. Ministranti i koji bi željeli biti ministranti dođite!

Od sljedeće nedjelje počinjemo upisivati misne nakane za sljedeću godinu i to tako da ćemo sada upisivati nakane do kraja ožujka, a onda u siječnju upisujemo dalje za travanj, u veljači za svibanj itd.

Od katoličkoga tiska danas imate novi broj Glasa Koncila. Glas koncila nam donosi opširne reportaže sa molitava i misa uz iščekivanje i proglašenje preduse hrvatskim generalima, te reportaže sa mise zahvalnice koja je održana u katedrali. Također nam donosi mnoge druge zanimljive članke koje je vrijedno pročitati.