Župne obavijesti – 25. listopada 2015.

Danas su sv. Mise u župnoj crkvi u 8.00, 11.00 i 18.00 sati, a u Laduču u 9.30 sati.

Kroz tjedan su sv. Mise svakoga dana u 18.00 sati.

Sv. Misa u Ključu je u srijedu, a u Drenju u petak u 17.00 sati.

Danas nakon večernje sv. Mise nastavljamo s projektom Informativa. Predavanje će održati vlč. Boris Jozić, župni vikar iz Zaprešića, na temu Molitva. Predavanje će biti u kući kraj crkve.

Sljedeće nedjelje slavimo svetkovinu Svih svetih. Svete Mise će biti po nedjeljnom rasporedu. Blagoslov groblja u Javorju, kraj župne crkve, biti će u nedjelju u 17.30 sati, a u Laduču na Dušni dan nakon mise koja je u 9.30 sati. Sv. Misa na Novom groblju biti će na blagdan Svih Svetih u 15.00 sati, a organizira je župa Marije Kraljice apostola iz Zaprešića.

Prošle nedjelje smo proslavili Misijsku nedjelju. U kolekti za Misije skupilo se 4718,40 kuna koje smo preko Nadbiskupskog duhovnog stola uputili za potrebe misionara. Hvala svima na daru.

Od katoličkoga tiska danas imamo novi broj Glasa koncila. Glas koncila nam donosi poruku naših biskupa uz predstojeće izbore pod naslovom Važno je upoznati izborne programe. Glas koncila nam donosi reportažu s predstavljanja knjige Rivellijeva zavjera laži koja je nastala kao reakcija na laži koje je o bl. Alojziju Stepincu iznio talijanski autor Rivelli u svojoj knjizi. Glas koncila donosi i razmišljanje dr. Stjepana Balobana pod naslovom Zašto zaprjeke kanonizaciji bl. Alojzija Stepinca. Glas koncila donosi i mnogo drugih vrijednih i zanimljivih članaka.

ŽENIDBENI NAVJEŠTAJ:

Josip Bagarić, sin Stipe i Zorke r. Vrgoč iz Šibica
Mirela Grgić, kći Dragana i Gordane r. Javor iz Šibica.
Vjenčanje: 21. studenoga 2015.

Mladen Horvatić, sin Josipa i Ane r. Lozar iz Brdovca
Olivera Gak, kći Triva i Grozde r. Ćulibrk iz Zagreba.
Vjenčanje: 28. studenoga 2015. u župi Uzvišenja sv. Križa, Siget, Zagreb.