Župne obavijesti – 24. veljače 2013.

Danas su sv. Mise u župnoj crkvi u 8.00, 11.00 i 18.00 sati, a u Laduču u 9.30 sati. Kroz tjedan Mise u župnoj crkvi su svaki dan u 18.00 sati. Ovaj tjedan klanjanje ćemo imati u srijedu nakon mise, a ne u četvrtak.

Sv. Misa u u Ključu je u srijedu, a u Prigorju u petak u 17.00 sati.

Kroz korizmeno vrijeme u našoj župnoj crkvi petkom i nedjeljom prije večernje sv. Mise imamo pobožnost Križnoga puta s početkom u 17.30 sati, a u Laduču prije mise s početkom u 9.00 sati.

Sljedeće nedjelje pod Misom u 11.00 sati ćemo imati predstavljanje ovogodišnjih Prvopričesnika. Ujedno najavljujemo da će Krizma u našoj Župi biti u subotu, 04. svibnja 2013. godine u 11.00 sati, a Prva Pričest će biti za prvu grupu (škola Brdovec i Drenje) 12. svibnja 2013. godine, a za drugu grupu (škola Savski Marof, Laduč i Šenkovec) 19. svibnja 2013. godine pod misom u 11.00 sati.

Od danas do sljedeće nedjelje traje Tjedan solidarnosti s Crkvom i ljudima u BIH. Sljedeće nedjelje ćete, u kutije za to predviđene, moći dati svoj novčani prilog za pomoć Crkvi u BIH.

Kao što Vam je poznato u našoj župi djeluje župni Caritas. To je nekoliko volontera koji žrtvuju svoje vrijeme i snage kako bi pomogli napotrebnijima. Budući da neki od njih više nisu u mogućnosti tako aktivno sudjelovati u radu Caritasa, pozivamo vjernike koji su voljni ukljujčiti se u rad Caritasa da se do sljedeće nedjelje jave župniku ili kapelanu.

Vjeronauk za krizmanike i prvopričesnike održava se po već uobičajenom rasporedu. Isto tako, susreti za mlade i ministrante održavaju se također po uobičajenom rasporedu.

Sljedeće nedjelje će u našoj župi gostovati g. Srećko Karić. On je su-autor knjige «Proživio sam Ovčaru i Vukovar» koju će na kraju Misa kratko predstaviti , a knjigu će biti moguće kupiti.

Udruga sv. Josipa iz Prigorja organizira javnu tribinu na temu Zdravstveni odgoj u osnovnim školama. Na tribini će goviriti prof. Ljilja Vokić i dr. Željka Markić. Tribina će se održati u četvrtak, 28. veljače 2013. godine u 18.00 sati u Kino dvorani u Brdovcu. Svi ste pozvani.

Od katoličkoga tiska danas imate novi broj Glas koncila. Glas koncila nam donosi razne reakcije na najavu odreknuća od službe pape Benedikta XVI i druge članke vezane uz tu odluku. Glas koncila nam također donosi razgovor s p. Antunom Cvekom, koji godinama pomaže najpotrebnijim zagrepčanima, pod naslovom «Srce je pokret svega, te mnoge druge zanimljive članke.