Župne obavijesti – 24. travnja 2016.

Danas su sv. Mise u župnoj crkvi u 8.00, 11.00 i 19.00 sati, a u Laduču u 9.30 sati. Kroz tjedan Mise u župnoj crkvi će biti svaki dan u 19.00 sati.

Kroz tjedan sv. Mise u selima su u Prigorju u utorak, u Ključu u srijedu, a u Drenju u petak u 18.00 sati.

U noći s četvrtka na petak netko je sa sprejem išarao zidove kapele u Prigorju. Bilo je ispisanih i sotonističkih znakova. Zato ćemo u utorak u Prigorju nakon mise imati klanjanje i moliti Gospodina za oprost onome tko je to učinio.

Prema odredbi pape Franje, danas se u svim crkvama Europe prikupljaju milodari za pomoć Ukrajini. Svoj dar za pomoć Ukrajini možete staviti u kutije s natpisom Caritasa na pokrajnjim oltarima.

U subotu ćemo u našoj župi imati slavlje sakramenta sv. Potvrde. Djelitelj je mons. Ivan Miklenić, a slavlje će biti u 11.00 sati. Zato u subotu nećemo imati večernju sv. Misu. Kandidati za krizmu imaju pripremu i ispovijed kako je najavljeno na roditeljskom sastanku.

Od katoličkoga tiska danas imate novi broj Glasa koncila. Glas koncila nam u novome broju donosi drugi dio reportaže s pohoda tijela sv. Leopolda Bogdana Mandića našoj domovini, te izvatke iz propovijedi naših biskupa koji su slavili sv. Mise u katedrali i u crkvi u Dubravi. Glas koncila donosi i reportažu s Papina  pohoda otoku Lezbosu gdje se još uvijek nalazi veliki broj izbjeglica. Glas koncila uz ostale članke donosi i osvrt na Poslijedinodsku papinu pobudnicu „Amoris Laetitia“.