Župne obavijesti – 24. studenoga 2013.

Danas je 34. nedjelja kroz godinu – svetkovina Krista Kralja, to je posljednja nedjelja u crkvenoj godini. Sv. Mise u župnoj crkvi su u 8.00, 11.00 i 18.00 sati, a u Laduču u 9.30 sati. Kroz tjedan Mise u župnoj crkvi su svaki dan u 18.00 sati.  Sljedeće nedjelja je 1. nedjelja došašća. Došašćem započinjemo novu liturgijsku godinu.

Ovaj tjedan sv. Misa će biti u Ključu u srijedu, a u Drenju u petak u 17.00 sati.

Nastavljajući kateheze za odrasle u utorak, 26. studenoga imati ćemo molitveni susret. Molitveni susret predvodi župnik, a održat će se u dvorani kraj župne kuće u 19.30 sati.

Sljedeće nedjelje održati će se u našoj Domovini referendum u kojemu ćemo glasati da se u Ustav unese da je brak zajednica muškarca i žene. Naši biskupi nam uz referendum poručuju: Draga braćo i sestre, neka ne bude nikoga među nama tko bi propustio izaći na Referendum. Neka svatko s ponosom i s radošću zaokruži odgovor ‘ZA’, jer to je odgovor koji ispovijeda našu kršćansku vjeru, koji želi dobro našim obiteljima, djeci i novim naraštajima. To je odgovor koji čuva snagu i ljepotu života u našoj Domovini. Od nas se traži tako malo, a posljedice su iznimno velike!

U našoj župi ćemo i na poseban način moliti za uspjeh referenduma pa ćemo svake večeri prije mise u 17.25 sati moliti krunicu i litanije, a u četvrtak ćemo nakon mise imati i klanjanje na nakanu za uspjeh referenduma.

Sljedeće nedjelje na jutarnjim misama u župnoj crkvi i u Laduču će biti don Anto Baković voditelj Hrvatskog populacijskog pokreta. Poslije sv. Misa ispred crkve ćete moći kupiti njegove knjige vezane uz demografsku obnovu u Hrvatskoj, knjige o Drinskim mučenicama, ali i knjige iz njegova života od kojih navodim dvije: Batinama do oltara i Druže pope, u ime zakona izlazi iz groba.

Ministrantski susreti, župni vjeronauk za prvopričesnike i krizmanike, kao i katehetski susreti za mlade održavaju se po redovitom rasporedu.

Od katoličkoga tiska danas imate novi broj Glasa koncila. Glas koncila nam donosi nekoliko članaka o predstojećem referendumu za zaštitu braka i obitelji. Glas konicla nam također donosi reportažu sa dana sjećanja na žrtvu Vukovara pod naslovom: Kršćanska ljubav jedini je temelj budućnosti. Glas koncila nam također donosi molitvu za brak i obitelj, te mnoge druge zanimljive članke.