Župne obavijesti – 24. ožujka 2013.

Danas su sv. Mise u župnoj crkvi u 8.00, 11.00 i 18.00 sati, a u Laduču u 9.30 sati. Kroz tjedan Mise u župnoj crkvi će biti svaki dan u 18.00 sati.

Ovaj tjedan nemamo mise u kapelama.

Večeras nećemo imati Križni put u župnoj crkvi jer se pod Misom čita Muka.

Raspored bogoslužja u Svetom trodnevlju je slijedeći: na Veliki Četvrtak je Misa Večere Gospodnje u 18.00 sati; na Veliki Petak obredi Muke Gospodnje su u 18.00 sati, a na Veliku Subotu Uskrsno bdijenje započinje u 20.00 sati.

Sljedeće nedjelje na svetkovinu Uskrsa mise su po nedjeljnom rasporedu, a večernja Misa je u 19.00 sati budući da prelazimo na ljetno računanje vremena.

Sv. Misa u Ključu će na Uskrs biti u 16.00 sati.

Na Veliki Petak je također zapovijedani post i nemrs. Nemrs obvezuje sve koji su napunili 14 godina, a post sve koji su napunili 16 godina pa do napunjenih 60 godina.

Na Veliku Subotu će biti blagoslov hrane po selima po slijedećem rasporedu: Harmica – kod kapele u 9.00 sati

Šenkovec – kod križa u 9.00 sati

Ključ – kod kapele u 10.00 sati

Šenkovec – kod križa na raskršću prema Ključu u 10.00 sati

Laduč – kod kapele u 10.30

Drenje – kod kapele kraj vatrogasnog doma u 10.30

Prigorje – kod kapele u 11.00 sati

Prudnice – kod kapelice u 11.00 sati

Zdenci – kod kapelice u 11.30 sati

Šibice – kod križa u 11.30 sati

Brdovec – kod kapelice Tri Kralja u 12.00 sati

Blagoslov hrane biti će i poslije Uskrsnoga bdijenja i na Uskrs u župnoj crkvi pod jutarnjom Misom u 8.00 sati.

Jučer smo imali Križni put kroz župu. Okupilo se oko 200 vjernika. Hvala svima koji su ih po selima počastili.

U našoj karitativnoj akciji skupili smo oko 120 kg hrane i ostalih potrepština, te 4.856,95 kuna. Za novac je kupljeno hrane i kućnih potrepština te su volonteri našega Caritasa složili 44 paketa koje su ovih dana podijelili potrebitima u župi. Hvala Vam svima za dar.

Najavljujemo da će na Uskrsni ponedjeljak u 12.00 sati u našoj crkvi  biti održan Uskrsni koncert. Koncert će izvesti skupina puhača BC Brass, koji su nam već poznati. Na repertoaru će biti poznate skladbe klasične glazbe i uskrsne pjesme. Ulaz je slobodan.

U subotu i nedjelju, 6. i 7. travnja 2013. godine u Lužnici će mladi iz Marijine legije iz čitave Hrvatske imati svoj susret. Nekima od njih će biti potreban smještaj. Ukoliko netko može i želi primiti na jedno noćenje nekoga od tih mladih neka se javi članovima naše Marijine legije koji će vam dati sve ostale informacije.

Hodočašće za mlade u Međugorje biti će od 26. – 28. travnja 2013. godine. Cijena hodočašća je 350 kuna. Prijaviti se možete kod vlč. Tomislava.

Od katoličkoga tiska danas imate novi broj Glasa koncila. Glas koncila nam u ovome broju donosi reportaže i mnoge komentare na izbor novoga Pape. Također ima mnogo drugih zanimljivih članaka.