Župne obavijesti – 24. lipnja 2018.

12. NEDJELJA KROZ GODINU

ROĐENJE IVANA KRSTITELJA

Danas su sv. Mise u župnoj crkvi u 8.00, 11.00 i 19.00 sati, a u Laduču u 9.30 sati. Kroz tjedan Mise u župnoj crkvi radnim danom su u 19.00 sati.

Mise u selima kroz ovaj tjedan su: u Prigorju u utorak, u Ključu u srijedu u 18.00 sati, a u Drenju u petak nećemo imati Misu.

U petak se slavi blagdan sv. Petra i Pavla. Sv. Misa će biti u župnoj crkvi u 19.00 sati.

Od sljedeće nedjelje, kroz srpanj i kolovoz nećemo imati nedjeljom večernju sv. Misu.

Od katoličkoga tiska danas imamo novi broj Glasa koncila. Novi broj Glasa koncila donosi nam izjavu Komisije HBK „Iustittia et pax“ pod naslovom Savjest – čuvar čovjekova dostojanstva i slobode. Glas koncila donosi i reportažu iz Šestina gdje je održana Misa zahvalnica i druženje volontera inicijative „Istina o Istambulskoj“. Glas koncila donosi i zanimljiv intervju s dr. Markom Regnerusom sa sveučilišta Austin iz Teksasa pod naslovom Ako ne marimo za zdravlje obitelji, ugrožavamo budućnost društva.

ženidbeni navještaj:

Mario Petrač, sin Ljudevita i Vlaste r. Krčelić iz Prudnica

Sandra Zovkić, kći Franje i Đurđice r. Dorbola iz Prigorja Brdovečkog.

Vjenčanje: 14. srpnja 2018.

Ivan Kovačec, sin Željka i Renate r. Radelja iz župe sv. Mirka iz Šestina

Maja Matijević, kći Milana i Snježane r. Horvatek iz Zdenaca Brdovečkih.

Vjenčanje: 18. kolovoza 2018. u crkvi sv. Katarine – župa sv. Marka, Zagreb

Dino Andrija Juratić, sin Nenada i Snježane r. Pavelić iz Zdenaca Brdovečkih

Monika Sinković, kći Josipa i Ane r. Fiškuš iz Zdenaca Brdovečkih.

Vjenčanje: 08. rujna 2018.