Župne obavijesti – 23. rujna 2018.

1. 25. NEDJELJA KROZ GODINU

Danas su sv. Mise u župnoj crkvi u 8.00, 11.00 i 19.00 sati, a u Laduču u 9.30 sati. Kroz tjedan Mise u župnoj crkvi radnim danom su u 19.00 sati.

Mise po selima su po uobičajenom rasporedu: u Prigorju u utorak, u Ključu u srijedu, a u Drenju u petak u 18.00 sati.

U petak, 28. rujna 2018. godine nakon večernje sv. Mise koja počinje u 19.00 sati održati ćemo prvi roditeljski sastanak za ovogodišnje kandidate za Prvu sv. Pričest. Molimo roditelje da se svakako odazovu sastanku kako bi dobili važne informacije, a mogu slobodno doći i na sv. Misu.

U subotu, 29. rujna 2018. godine, u Prudnicama ćemo proslaviti godišnjicu blagoslova kapelice. Procesija od kapelice sv. Antuna kreće u 17.00 sati, a odmah nakon procesije slijedi sv. Misa. Svi ste pozvani!

Marijina Legija organizira hodočašće u svetište sv. Josipa u Karlovac, 06. listopada 2018. godine. Za informacije i prijavu obratite se gđi. Eli, g. Stipi ili g. Zdravku osobno ili na telefon. Brojevi telefona su na plakatu u oglasnom ormariću.

Molitveni vijenac Kraljice obitelji organizira hodočašće u Krašić, 08. listopada 2018. godine. Prijaviti se možete kod gđe. Sanje na telefon napisan na plakatu u oglasnom ormariću.

Od katoličkoga tiska imamo Glas koncila. Glas koncila nam donosi reportažu iz Solina gdje se prošli vikend održao 3. nacionalni susret hrvatskih katoličkih obitelji. Uz ostale vrijedne članke Glas koncila donosi zanimljiv komentar glavnoga urednika pod naslovom Jugoslavenski koncept u Hrvatskoj, na kojega su se već ovih dana obrušili neki mediji.

Ženidbeni navještaj:

Juraj Stinčić, sin Davora i Suzane r. Jug iz župe sv. Jurja iz Pušće

Božana Baković, kći Zdravka i Dragice r. Jurišić iz Prigorja Brdovečkog.

Vjenčanje: 13. listopada 2018. u župi sv. Petra u Zaprešiću.

Hrvoje Karas, sin Antuna i Vesne r. Kristić iz župe sv. Franje Ksaverskog, Kozarevac.

Patricia Pernar, kći Miljenka i Tee r. Novak iz Ključa Brdovečkog.

Vjenčanje: 29. rujna 2018. u župi sv. Franje Ksaverskoga u Kozarevcu.

Ivica Babić, sin Pave i Ane r. Jeleč iz Zdenaca Brdovečkih

Danijela Pavlović, kći Ive i Ane r. Balukčić iz župe sv. Mateja, Viškovo.

Vjenčanje: 29. rujna 2018. u župi sv. Mateja u Viškovu.