Župne obavijesti – 23.prosinca 2012.

Danas je 4. nedjelja došašća. Sv. Mise u župnoj crkvi su u 8.00, 11.00 i 18.00 sati, a u Laduču u 9.30 sati.

Sutra je Badnjak. Sv. Mise su u župnoj crkvi u 19.00 i 24.00, a u Laduču u 22.30 sati. Djeca će navečer imati program pred misu s početkom u 18.30 sati, a naši mladi će izvesti prikaz živih jaslica nakon mise u 19.00 sati.

Na Božić i na blagdan sv. Stjepana Mise imamo po nedjeljnom rasporedu u 8.00, 11.00 i 18.00 u župnoj crkvi, a u 9.30 u Laduču.

Sv. Misa u Ključu i u Drenju će biti na blagdan sv. Stjepana u 16.00 sati.

Sv. Mise radnim danom u vrijeme blagoslova obitelji biti će ujutro u 7.30 sati.

Od četvrtka, 27. prosinca započinjemo blagoslov obitelji i to po rasporedu koji je naveden u listiću.

U sakristiji možete nabaviti dvanaestlisne i jednolisne kalendare.

U našoj karitativnoj akciji uz nedjelju Caritasa prikupili smo 6.310,00 kuna i nešto hrane i ostalih namirnica. Za novce smo kupili još namirnica te su naši volonteri pripremili 46 paketa (657 kg sveukupno) koji su predani najpotrebnijima u našoj župi. Hvala Vam od srca na daru.

Na stoliću u kapeli sv. Barbare možete kupiti božićne ukrase koje su izradili naši mladi.

Iz policijske postaje Zaprešić smo dobili obavijest da se i ove godine provodi akcija «Mir i dobro». Nastojmo tijekom božićnog vremena suzdržati se od pucnjave, jer pucnjava nije ono što blagdane čini dostojanstvenima i mirnima. Blagdane provodimo u miru i radosti.

Od katoličkoga tiska danas imate novi broj Glasa Koncila, Glasnik sv. Josipa i Stepinčev Krašić. Glas koncila nam u božićnome broju donosi niz zanimljivih poruka počevši od božićnih pisama naših biskupa. Također je zanimljiv intervju sa prof. dr. Tončijem Matulićem pod naslovom Vjera spašava od besmisla.

1 thought on “Župne obavijesti – 23.prosinca 2012.