Župne obavijesti – 23. listopada 2016.

Danas su sv. Mise u župnoj crkvi u 8.00, 11.00 i 19.00 sati, a u Laduču u 9.30 sati. Kroz tjedan Mise u župnoj crkvi će biti svaki dan u 19.00 sati.

Mise u selima su u Prigorju u utorak, u Ključu u srijedu , a Drenju u petak 18.00 sati. U petak će misa u Drenju biti u domu, a kao priprema za Dan Drenja biti će mogućnost sv. Ispovijedi od 17.30 sati.

Sljedeće nedjelje ćemo u Drenju proslaviti dan Drenja. Procesija od Vatrogasnog doma kreće u 10.30 sati, a odmah nakon procesije biti će misa kod kapelice Kraljice mira. Ukoliko bude loše vrijeme Misa će biti u domu.

Danas je Misijska nedjelja, sjetimo se u svojim molitvama misionara, a možemo im pomoći i svojim novčanim prilozima koje možete staviti u kutije na pokrajnjim oltarima koje imaju natpis Caritasa.

Sljedeći vikend prelazimo na zimsko računanje vremena pa će sljedeće nedjelje večernja Misa u župnoj crkvi biti u 18.00 sati.

Djelatnici OŠ Pušća i udruga Majčina krila Šenkovec organiziraju humanitarni koncert za pomoć Zvonimiru Filipoviću, djelatniku OŠ Pušća koji je teško obolio te mu je potreban dugotrajan oporavak u bolnici što iziskuje i znatne troškove. Koncert će se održati 26. listopada 2016. godine u 18.00 sati u OŠ Pušća. Plakat i popratno pismo nalaze se u oglasnom ormariću, a tamo je napisan i broj računa na koji se može uplatiti novčani prilog za pomoć.

Od katoličkoga tiska danas imamo novi broj Glasa koncila i Vjesnik biskupa Langa. Glas koncila nam donosi reportažu o proslavi 25. obljetnice ponovne prisutnosti vjeronauka u školama. Uz današnju Misijsku nedjelju Glas koncila nam donosi intervju sa s. Vedranom Ljubić, misonarkom u Ugandi. Glas koncila donosi i mnoštvo drugih vrijednih i zanimljivih članaka.

ženidbeni navještaj:

Robert Drago Smolek, sin Josipa i Biserke r. Stanko iz župe Uznesenja BDM iz Stenjevca

Petra Mikan, kći Dragutina i Ljubice r. Peterković iz župe Uznesenja BDM iz Stenjevca.

Vjenčanje: 05. studenoga 2016.

Frano Dugandžić, sin Miroslava i Ive r. Budimir iz Ključa Brdovečkog

Ivana Pantar, kći Zorislava i Marije r. Merčep iz Zaprešića.

Vjenčanje: 12. studenoga 2016. u župi Marije kraljice apostola u Zaprešiću.