Župne obavijesti – 23. lipnja 2019.

Ova slika ima prazan alt atribut ; naziv datoteke je dsc02703.jpg

12. NEDJELJA KROZ GODINU

Danas su sv. Mise u župnoj crkvi u 8.00, 11.00 i 19.00 sati, a u Laduču u 9.30 sati. Kroz tjedan Mise u župnoj crkvi radnim danom su u 19.00 sati.

Mise u selima kroz ovaj tjedan su: u Prigorju u utorak, a u Ključu u petak u 18.00 sati. U Drenju u petak nećemo imati Misu.

U petak se slavi svetkovina Presvetoga Srca Isusova. Sv. Misa će biti u župnoj crkvi u 19.00 sati, a u Ključu u kapeli Presvetoga Srca Isusova u 18.00 sati.

Sljedeće nedjelje ćemo u Ključu proslaviti dan Ključa i blagdan Presvetoga Srca Isusova. Procesija kreće u 10.30 sati od križa na glavnoj cesti, a odmah nakon procesije slijedi sv. Misa kod kapelice u Ključu. Svi ste pozvani.

Iz župe Sesvetska Sopnica dobili smo obavijest da će se u toj župi sljedeće nedjelje, 30. lipnja 2019. godine, održati 10. susret raseljenih vjernika Kotorvaroške doline. Susret započinje s Misom u 11.00 sati, a nakon mise slijedi druženje.

Od katoličkoga tiska danas imamo novi broj Glasa koncila. Glas koncila nam u prilogu Prilika donosi tekstove o neprimjerenim i vulgarnim djelima koje Ministarstvo znanosti i obrazovanja želi po reformi školstva uvesti u lektiru i na taj način zatrovati djecu. Glas koncila donosi intervju s prašim nadbiskupom Dominikom Dukom pod naslovom Opasnost je za Crkvu u mentalitetu prilagodbe „modernomu“. Glas koncila donosi mnogo drugih vrijednih i zanimljivih članaka.