Župne obavijesti – 22. travnja 2018.

4. VAZMENA NEDJELJA

Danas su sv. Mise u župnoj crkvi u 8.00, 11.00 i 19.00 sati, a u Laduču u 9.30 sati. Kroz tjedan Mise u župnoj crkvi radnim danom su u 19.00 sati.

Mise u selima kroz ovaj tjedan su po uobičajenom rasporedu, u Prigorju u utorak, u Ključu u srijedu, a u Drenju u petak u 18.00 sati.

Slijedeće subote, 28. travnja 2018. godine, ćemo imati slavlje sv. Potvrde u našoj župi. Slavlje će biti u 11.00 sati zato u subotu nećemo imati večernju sv. Misu.

Organiziramo hodočašće u svetište Gospe od brze pomoći u Slavonskom Brodu, a usput bi posjetili još neka zanimljiva mjesta. Hodočašće će biti u subotu 12. svibnja 2018. godine. Cijena prijevoza je 100 kuna, a od danas se možete prijaviti za hodočašće i preuzeti karte.

Od katoličkoga tiska danas imamo novi broj Glasa koncila. Glas koncila nam donosi poruku pape Franje uz dan molitve za duhovna zvanja. Glas koncila nam donosi i pripoćenje sa zasjedanja HBK pod naslovom Čuvati se svakoga pokušaja političke manipulacije Crkvom. Uz ostale vrijedne i zanimljive članke Glas koncila nam donosi komentar glavnoga urednika pod naslovom Iz jednoga totalitarizma u drugi.

ženidbeni navještaj:

Daniel Zrnc, sin Ivice i Renate r. Eršek iz župe sv. Nikole iz Bistre

Maja Hulina, kći Siniše i Jasne r. Šikoronja iz Zdenaca Brdovečkih.

Vjenčanje: 01. lipnja 2018.

Ivan Knežević, sin Zorana i Ružice r. Cvjetković iz župe sv. Jurja iz Pušće

Marija Krčelić, kći Krune i Zrinjke r. Karaula iz župe sv. Jurja iz Pušće.

Vjenčanje: 05. svibnja 2018. u župi sv. Jurja u Pušći.

Ivan Vnuk, sin Darka i Jelene r. Karamatić iz Zdenaca Brdovečkih

Kristina Marinčić, kći Marijana i Ružice r. Antolović iz župe sv. Ane iz Tenje.

Vjenčanje: 05. svibnja 2018. u župi sv. Ane u Tenji.