Župne obavijesti – 22. svibnja 2016.

Danas su sv. Mise u župnoj crkvi u 8.00, 11.00 i 19.00 sati, a u Laduču u 9.30 sati. Kroz tjedan Mise u župnoj crkvi će biti svaki dan u 19.00 sati.

Kroz tjedan sv. Mise u selima su u Prigorju u utorak, u Ključu u srijedu, a u Drenju u petak u 18.00 sati.

U četvrtak se slavi svetkovina Tijelova. Sv. Mise u župnoj crkvi u 8.00, 11.00 i 19.00 sati, a u Laduču u 9.30 sati. Nakon večernje sv. Mise, ako vrijeme dopusti, imati ćemo Tijelovsku procesiju

Dječji zbor Palmenčići i glazbenici će u subotu pod Misom u 19.00 sati zahvaliti Gospodinu za ovu školsku godinu, a nakon mise održati će koncert. Pozivamo Vas da dođete na Misu i koncert te da im tako damo podršku i zajedno Gospodinu zahvalimo.

05. lipnja 2015. godine u 17.00 sati u Maclju će se održati spomen-Misa prigodom 71. obljetnice Križnoga puta. I ove bismo godine željeli organizirati odlazak na tu Misu. Od danas se možete upisati i preuzeti kartu. Cijena karte je 50 kuna.

Već sada najavljujemo da je pred nama naš župni blagdan i proštenje. Župni blagdan ćemo proslaviti na sam dan, 15. lipnja. Mise će u župnoj ckrvi biti po nedjeljnom rasporedu, a svečana Misa će biti u 19.00 sati.

Od katoličkoga tiska danas imate novi broj Glasa koncila. Glas koncila nam donosi reportažu iz Padove gdje je kardinal Bozanić predvodio proslavu o 150. obljetnici rođenja sv. Leopolda Mandića. Glas koncila donosi i reportažu s Bleiburga sa 71. obljetnice Križnoga puta. Uz ostale zanimljive članke donosi i komentar glavnoga urednika pod naslovom Vrije li Hrvatska zaista?

ŽENIDBENI NAVJEŠTAJ:

Stane Tomić, sin Marka i Mire r. Gavranović iz župe sv. Vida iz Vrbovca

Franciska Soldo, kći Tomislava i Albine r. Lujić iz Brdovca.

Vjenčanje: 24. lipnja 2016.

Miro Husnjak, sin Darka i Jadranke r. Vrhovec iz župe sv. Roka iz Luke

Mirela Žejinski, kći Mirka i Zvjezdane r. Jandrašek iz Zdenaca Brdovečkih.

Vjenčanje: 25. lipnja 2016. u župi sv. Roka u Luki.