Župne obavijesti – 22. rujna 2019.

Ova slika ima prazan alt atribut ; naziv datoteke je dsc02703.jpg

25. NEDJELJA KROZ GODINU

Danas su sv. Mise u župnoj crkvi u 8.00, 11.00 i 19.00 sati, a u Laduču u 9.30 sati. Kroz tjedan sv. Mise u župnoj crkvi radnim danom su u 19.00 sati.

Mise po selima su: u Prigorju u utorak, u Ključu u srijedu, a u Drenju u petak u 18.00 sati.

U četvrtak, 26. rujna 2019. godine nakon večernje sv. Mise i klanjanja koji počinju u 19.00 sati održati ćemo prvi roditeljski sastanak za ovogodišnje kandidate za sv. Potvrdu, a u petak, 27. rujna. 2019. godine nakon Mise koja počinje u 19.00 sati, održati ćemo prvi roditeljski sastanak za ovogodišnje kandidate za Prvu sv. Pričest. Molimo roditelje da se svakako odazovu sastanku kako bi dobili važne informacije, a mogu slobodno doći i na sv. Misu.

U subotu, 28. rujna 2019. godine u Prudnicama na mjestu masovne grobnice kraj Lovačkoga doma ćemo imati misu za sve žrtve Križnoga puta. Procesija kreće od kapelice sv. Antuna u Prudnicama u 10.30 sati, a Misa će biti u 11.00 sati. Bilo bi lijepo kada bismo se odazvali u što većem broju.

Ove subote se želimo uključiti u inicijativu Iskra milosrđa koja obuhvaća molitvu Krunice Božjega milosrđa. Molitvu ćemo imati u našoj župnoj crkvi u 15.00 sati.

Pozivamo srednjoškolce, studente i radničku mladež na susrete i katehezu koji se održavaju petkom u 20.00 sati u kući kraj crkve. Svi su dobrodošli.

Marijina Legija organizira hodočašće Gospi Konđilskoj u Komušinu, 29. rujna 2019. godine. Za informacije i prijave možete se javiti na broj telefona napisan na oglasu u oglasnom ormariću.

Molitveni vijenac Kraljice Obitelji organizira hodočašće u Krašić, 08. listopada 2019. godine. Za informacije i prijave možete se javiti gđi. Sanji na broj telefona napisan na oglasu u oglasnom ormariću.

Od katoličkoga tiska danas imamo novi broj Glasa koncila. Glas koncila nam donosi reportažu iz Zrina gdje je blagoslovljena spomen-crkva i održana misa za žrtve partizanskoga zločina. Uz blagoslov crvke u Zrinu vezan je i komentar glavnoga urednika pod naslovom Pitanja uklanja samo istina. Glas koncila donosi i mnoge druge vrijedne i zanimljie članke.

ženidbeni navještaj:

Ivan Filipović, sin Šimuna i Silvije r. Tomić iz Javorja

Marina Palešćak, kći Ivana i Ljubice r. Milin-Ungar iz Javorja.

Vjenčanje: 05. listopada 2019.

Ivica Bačurin, sin Ivana i Marije r. Matun iz župe sv. Jurja i Imena Marijina iz Odre

Danijela Smrkulj, kći Radoslava i Dragice r. Šćuric iz Brdovca.

Vjenčanje: 05. listopada 2019.

Alen Kapusta, sin Tomislava i Ankice r. Smud iz župe Presvetoga Trojstva iz Krapinskih Toplica

Marina Mihalinec, kći Predraga i Ljiljane r. Toth iz Brdovca.

Vjenčanje: 19. listopada 2019.