Župne obavijesti – 22. prosinca 2013.

Danas je 4. nedjelja došašća. Sv. Mise u župnoj crkvi su u 8.00, 11.00 i 18.00 sati, a u Laduču u 9.30 sati. Još sutra imamo zornicu u župnoj crkvi u 6.00 sati. Na Badnjak nemamo zornice.

U utorak je Badnjak. Sv. Mise su u župnoj crkvi u 19.00 i 24.00, a u Laduču u 22.30 sati. Djeca će navečer prije mise imati program s početkom u 18.30 sati.

Na Božić i na blagdan sv. Stjepana. Mise imamo po nedjeljnom rasporedu u 8.00, 11.00 i 18.00 u župnoj crkvi, a u 9.30 u Laduču.

Sv. Misa u Ključu i u Drenju će biti na blagdan sv. Stjepana u 16.00 sati.

Sv. Mise radnim danom u vrijeme blagoslova obitelji biti će ujutro u 7.30 sati.

Od petka , 27. prosinca započinjemo blagoslov obitelji i to po rasporedu koji je naveden u Božićnom pismu kojega možete uzeti na izlazu iz crkve.

U našoj karitativnoj akciji uz nedjelju Caritasa prikupili smo 6.147,85 kuna i oko 330 kg hrane i ostalih namirnica. Volonteri našega Caritasa su pripremili pakete koji će ovih dana biti predani najpotrebnijima u našoj župi. Hvala Vam od srca na daru!

Iz policijske postaje Zaprešić smo dobili obavijest da se i ove godine provodi akcija «Mir i dobro». Nastojmo tijekom božićnog vremena suzdržati se od pucnjave, jer pucnjava nije ono što blagdane čini dostojanstvenima i mirnima. Blagdane provodimo u miru i radosti.

U sakristiji možete nabaviti dvanaestlisne kalendare, a jednolisne župne dobiti ćete prigodom blagoslova obitelji.

Od katoličkoga tiska danas imate božićni  dvobroj Glasa koncila. Glas koncila nam donosi božićne poruke naših biskupa. Isto tako Glas koncila nam donosi više tekstova o Božiću te mnoge druge zanimljive tekstove koje vrijedi pročitati.