Župne obavijesti – 22. ožujka 2015.

Danas su sv. Mise u župnoj crkvi u 8.00, 11.00 i 18.00 sati, a u Laduču u 9.30 sati.

Kroz tjedan Mise u župnoj crkvi su svaki dan u 18.00 sati.
Kroz ovaj tjedan zbog ispovjedi po susjednim župama nemamo Mise u selima.

Kroz Korizmu petkom i nedjeljom prije Sv. Mise imamo pobožnost Križnoga puta.

Križni put počinje u 17.30 sati. U Laduču je Križni put nedjeljom prije Mise s početkom u 9.00 sati.

Sljedeće nedjelje je Cvjetnica – nedjelja muke Gospodnje. Svečana sv. Misa u 11.00 sati počinje blagoslovom grančica kod križa ispred župne crkve, a zatim ćemo u procesiji ući u crkvu. Volonteri našega župnoga Caritasa će prije Misa prodavati maslinove grančice, a prihod ide za župni Caritas.

Molimo Vas da nam kroz ovaj tjedan do srijede javite ukoliko imate starijih i nemoćnih u Vašim obiteljima pa ćemo ih u četvrtak u prijepodnevnim satima pohoditi, ispovijediti i pričestiti da bi se i oni tako pripremili za Uskrs.

U subotu ćemo imati tradicionalni Križni put kroz župu. Okupljanje je u 8.30 sati kod župne crkve.

U okviru župne karitativne akcije, prošle nedjelje smo prikupili 4075 kuna, 10€ i lijepu količinu živežnih namirnica i kućnih potrepština. Ovih dana će volonteri našega caritasa obići najpotrebnije u župi donjeti im uskrsne pakete. Hvala svima na daru.

Još imamo 4 slobodna mjesta za hodočašće u Rim. Zainteresirani se mogu javiti u Župni ured.

Od katoličkog tiska imate novi broj Glasa koncila. Glas koncila nam donosi reportažu sa susreta redovnika u Godini posvećenoga života, zatim reportažu sa trinaeste obljetnice smrti kard. Franje Kuharića. Glas koncila donosi i intervju sa novim krčkim biskupom Ivicom Petanjekom te mnoge druge vrijedne i zanimljive članke.

ŽENIDBENI NAVJEŠTAJ:

1. Daniel Ziju, sin Nexhmia i Vlaste r. Zenčić iz župe bl. Alojzija Stepinca iz Velike Gorice
Antonia Karaula, kći Draška i Jasne r. Kolar iz Brdovca.
Vjenčanje: 30. svibnja 2015.

2. Matija Peić, sin Ivana i Đurđe r. Prahin iz Prigorja Brdovečkog
Sanja Nikolina Premužić, kći Milenka i Tatjane r. Šetinc iz župe Rozga.
Vjenčanje: 24. travnja 2015. u Rozgi

3. Vedran Koreni, sin Dragutina i Vesnice r. Megovec iz Brdovca
Monika Boc, kći Zdravka i Slavice r. Vukić iz župe Uznesenja BDM, Stenjevec.
Vjenčanje: 11. travnja 2015. u Stenjevcu

4. Goran Kranjčić, sin Roka i Snježane r. Filko iz župe sv. Ivana Bosca, Podsused
Jelena Matić, kći Mate i Ilke r. Aračić iz Zdenaca Brdovečkih.
Vjenčanje: 04. srpnja 2015.