Župne obavijesti – 22. listopada 2017.

29. NEDJELJA KROZ GODINU

Danas su sv. Mise u župnoj crkvi u 8.00, 11.00 i 19.00 sati, a u Laduču u 9.30 sati. Kroz tjedan Mise u župnoj crkvi radnim danom su u 19.00 sati.

Mise po selima su: u Prigorju u utorak, u Ključu u srijedu u 18.00 sati.

U Drenju ćemo iznimno ove godine proslaviti Dan Drenja u petak jer će uz Dan Drenja biti otvorenje i blagoslov Trga Maria Matečeka, poginuloga hrvatskoga branitelja i mještanina Drenja. Procesija će od vatrogasnog doma krenuti u 16.30 sati, poslije procesije će biti Misa kod kapelice Kraljice mira, a na kraju Mise će biti otvorenje i blagoslov uređenoga trga. Svi ste pozvani.

Od sljedećega vikenda prelazimo na zimsko računanje vremena pa će sljedeće nedjelje večernja Misa biti u 18.00 sati.

Oni koji su naručili Obiteljske Biblije mogu ih poslije Mise preuzeti u sakristiji.

Zahvaljujemo jednoj obitelji, koji žele ostati anonimni, a koji su poklonili nove tepihe za kapelu sv. Leonarda u Laduču. Njih neka Gospodin nagradi za dobrotu, a mi ćemo ih u znak zahvale ulljučiti u svoje molitve.

Od katoličkoga tiska danas imamo Glas koncila.  Glas koncila nam donosi reportažu iz Stične gdje se prošle subote održalo hodočašće hrvatskih i slovenskih vjernika. Glas koncila donosi i reportažu iz katedrale s Mise na kojoj se predstavio novi apostolski nuncij Giuseppe Pinto. Uz današnju Misijsku nedjelju Glas koncila donosi razgovor s preč. Antunom Štefanom dugogodišnjim misionarom u Beninu, a sada ravnateljem Misijskoga ureda.

ženidbeni navještaj:

Vladimir Antolović, sin Bože i Branke r. Klasić iz župe Šćitarjevo

Josipa Zrnić, kći Dragojice i Lovorke r. Matas iz Drenja Brdovečkog.

Vjenčanje: 04. studenoga 2017.

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Nužna polja su označena s *