Župne obavijesti – 21. svibnja 2017.

6. VAZMENA NEDJELJA

Danas su sv. Mise u župnoj crkvi u 8.00, 11.00 i 19.00 sati, a u Laduču u 9.30 sati. Kroz tjedan Mise u župnoj crkvi radnim danom su u 19.00 sati.

Mise u selima kroz ovaj tjedan su po uobičajenom rasporedu, u Prigorju u utorak, u Ključu u srijedu, a u Drenju u petak u 18.00 sati.

U četvrtak se slavi svetkovina Uzašašća Gospodinova. Sv. Mise imamo po nedjeljnom rasporedu, u župnoj crkvi u 8.00, 11.00 i 19.00 sati, a u Laduču u 9.30 sati.

Sljedeće nedjelje, 28. svibnja 2017. godine, poslije Mise u 11.00 sati, će u našoj crkvi g. Zoran Vukman predstaviti svoju knjigu Bogoubojstvo zapada. Autor u knjizi govori o tome kako se izbacilo Boga iz života ljudi i pokušava ga se nadomjestiti nekim drugim stvarima odn. pojavama.

Naš mali dječji zbor „Pamenčiči“ i glazbenici pripremaju Misu zahvalnicu u subotu 03. lipnja 2017. godine u 19.00 sati. Pozivamo djecu, roditelje, učitelje i prijatelje na tu Misu da bismo zajedno zahvalili Bogu za sve darove i milosti koje nam je udijelio.

U nedjelju, 04. lipnja 2017. godine u 17.00 sati u Maclju će se održati spomen-Misa prigodom 72. obljetnice Križnoga puta. I ove godine organiziramo odlazak na tu Misu. I danas se možete upisati i preuzeti kartu. Cijena karte je 50 kuna.

Kao što ste vjerojatno već čuli iz medija, 13. svibnja 2017. godine papa Franjo prihvatio je zamolbu mons. Valentina Pozaića te ga zbog zdravstvenih razloga oslobodio službe pomoćnoga biskupa zagrebačkoga.

Od katoličkoga tiska danas imamo novi broj Glasa koncila. Glas koncila nam donosi reportažu s papinoga pohoda Fatimi o stotoj obljetnici ukazanja. Glas koncila nam donosi i reportažu iz Bleiburga gdje se prošle subote održala spomen Misa o 72. obljetnici Križnoga puta. Glas koncila donosi i mnogo druguh vrijednih i zanimljivih članaka.

ženidbeni navještaj:

Ivan Blažević, sin Nike i Janje r. Filipović iz župe Marije Kraljce apostola iz Zaprešića

Ivana Šnidarić, kći Dubravka i Gordane r. Rajčić iz Brdovca.

Vjenčanje: 03. lipnja 2017.

Aleksandar Sever, sin Stjepana i Zdenke r. Mlinarić iz župe Bistra

Klara Planinc, kći Borisa i Kornelije r. Čičko iz Drenja Brdovečkog.

Vjenčanje: 27. svibnja 2017.

Tomislav Rajič, sin Nikole i Ivanke r. Hotko iz župe Marije Kraljce apostola iz Zaprešića

Kristina Adamić, kći Zvonka i Željke r. Kresnik Zdenaca Brdovečkih.

Vjenčanje: 30. lipnja 2017.

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Nužna polja su označena s *