Župne obavijesti 21. rujna 2014.

Danas je 25. nedjelja kroz godinu. Sv. Mise u župnoj crkvi su u 8.00,11.00 i 19.00 sati, a u Laduču u 9.30 sati. Radnim danom Misa u župnoj crkvi je u 19.00 sati.

Ovaj tjedan ćemo imati sv. Misu u Ključu u srijedu u 18.00 sati, a u petak u Drenju u 18.00 sati.

Župni ured ima radno vrijeme od 9.00 – 10.00 i od 16.00 – 18.00 sati.

U subotu, 27. rujna 2014. godine je blagdan sv. Vinka, nebeskog zaštitnika i utemeljitelja naših sestara Milosrdnica. Sveta misa će biti u 19.00 sati pa pozivamo sve pjevače i prijatelje na sv. Misu kako bismo našim sestrama uveličali taj dan.

U subotu ćemo također proslaviti godišnjicu blagoslova kapelice u Prudnicama. Procesija od kapelice sv. Antuna kreće u 16.00 sati, a nakon procesije odmah slijedi sv. Misa u domu u Prudnicama.

Sastanak Župnoga pastoralnog vijeća i Župnoga ekonomskog vijeća biti 24. rujna 2014. godine u 20.00 sati u župnoj kući. Molimo vijećnike da se odazovu sastanku.

Roditeljski sastanak za roditelje kandidata za Krizmu i Prvu Pričest biti će u petak nakon sv. Mise u crkvi. Molimo roditelje da se svakako odazovu jer će na sastanku dobiti važne informacije i prijavnice za katehezu za djecu.

Mali dječji zbor Plamenčići ima svoje probe subotom od 10.00 do 11.00 sati. Pozivamo svu djecu, a osobito kandidate za Prvu Pričest da se uključe u zbor.

Susreti za mlade i kreativne radionice održavaju se srijedom u 20.00 sati u dvorani kraj Župne kuće. Pozivamo sve mlade da se uključe.

11. i 12. listopada 2014. godine pod pokroviteljstvom Povjerenstva za pastoral mladih i u organizaciji udruge Ekosspiritus održati će se 54. Planinarski križni put na trasi Sv. Križ Začretje – Zabok – Bedekovčina. Za informacije i prijavu možete se obratiti g. Stjepanu Peteku nedjeljom nakon večernje Mise ili na broj telefona koji se nalazi na oglasnoj ploči do 5. listopada.

Od katoličkoga tiska danas imate novi broj Glasa Koncila. Glas koncila nam donosi reportažu sa Hodočašća grada Zagreba u Mariju Bistricu. Glas koncila nam donosi i zanimljiv komentar glavnoga urednika pod naslovom Kucnuo je čas. Glas koncila donosi zanimljivu reakciju jednoga čitatelja Pod naslovom Zar se molitvom može zlostavljati. Naime čitatelj je reagirao na napise na jednome internet portalu koji navodi da su molitve na početku školske godine zlostavljanje onih koji nisu vjernici. Glas koncila donosi i mnoge druge i zanimljive članke.