Župne obavijesti – 21. listopada 2018.

29. NEDJELJA KROZ GODINU

Danas su sv. Mise u župnoj crkvi u 8.00, 11.00 i 19.00 sati, a u Laduču u 9.30 sati. Kroz tjedan Mise u župnoj crkvi radnim danom su u 19.00 sati.

Mise po selima su po uobičajenom rasporedu: u Prigorju u utorak, u Ključu u srijedu, a u Drenju u petak u 18.00 sati.

Sljedeći vikend prelazimo na zimsko računanje vremena pa će večernja Misa sljedeće nedjelje biti u 18.00 sati.

Sljedeće nedjelje ćemo u Drenju proslaviti Dan Drenja. Procesija od Vatrogasnog doma kreće u 10.30 sati, a odmah nakon procesije slijedi sv. Misa kod kapelice Kraljice mira. Svi ste pozvani!

Sljedeće nedjelje ćemo imati akciju „Kolači za Misije“. Poslije sv. Misa u Brdovcu i Laduču moći ćete kupiti kolače, a prilog ide za Misije.

Mjesec je listopad, mjesec Krunice. Nemojmo zaboraviti tu lijepu molitvu.

Od katoličkoga tiska imamo Glas koncila. Glas koncila nam donosi reportažu iz Đakova gdje je proslavljena 10. obljetnica Đakovačko.osječke crkvene pokrjine. Glas koncila donosi i reportažu iz Vatikana gdje je prošle nedjelje papa Franjo proglasio sedemero novih svetaca. Uz Biskupsku sinodu o mladima novi broj glasa koncila donosi članak pod naslovom Crkva može mladima ponuditi razloge za život i nadu.