Župne obavijesti – 21. lipnja 2020.

Ova slika ima prazan alt atribut ; naziv datoteke je dsc02703.jpg

12. NEDJELJA KROZ GODINU

Danas su sv. Mise u župnoj crkvi u 8.00, 11.00 i 19.00 sati, a u Laduču u 9.30 sati. Kroz tjedan Mise u župnoj crkvi radnim danom su u 19.00 sati.

Mise u selima još nećemo imati.

Za sve što trebate u župnom uredu molimo Vas da se javite najprije telefonom ili elektroničkom poštom.

Priliku za ispovijed imate svakoga dana, osim nedjeljom, od 18.00 – 18.45 sati u kući kraj crkve. Molimo Vas da po mogućnosti imate masku za dolazak na ispovijed.

Molimo Vas da se pridržavate epidemioloških mjera i socijalne distance.

U subotu 27. lipnja 2020. godine u Zagrebu će se održati  peti „Hod za život“ pod gelslom: Za zaštitu svakoga života – bez diskriminacije! Taj Hod, kao plod građanske inicijative koja je okupila brojne laike iz raznih udruga i pokreta, nastoi promicati vrijednost otajsatva ljudskoga života te njegova čuvanja od začeća do naravne smrti, s posebnom osjetljivošću za začetu i još nerođenu djecu, za majke, obitelji, starije i bolesne u hrvatskome društvu. Okupljanje je u Zagrebu na Trgu republike Hrvatske, pokraj zgrade Hrvatskoga narodnog kazališta u 10 sati.

Od katoličkoga tiska danas imamo novi broj Glasa koncila. Glas koncila nam donosi poruku Hrvatskih biskupa povodom predstojećih parlamentarnih izbora. Glas koncila nam donosi zanimljiv tekst pod naslovom Novi pastoralni uvjeti i izazovi, koji govori o tome kako je pandemija korone utjecala na život redovnka. Iz novoga Glasa koncila izdvajamo i zanimljiv komentar glavnoga urendika pod naslovom Kriterij za oblikovanje savjesti.