Župne obavijesti – 20. siječnja 2019.

Ova slika ima prazan alt atribut ; naziv datoteke je dsc02703.jpg

2. NEDJELJA KROZ GODINU

Danas su sv. Mise u župnoj crkvi u 8.00, 11.00 i 18.00 sati, a u Laduču u 9.30 sati. Kroz tjedan sv. Mise u župnoj crkvi su svaki dan u 18.00 sati.

Od ovoga tjedna započinjemo s Misama po selima po redovitom rasporedu: u Prigorju u utorak, u Ključu u srijedu, a u Drenju u Petak u 17.00 sati.

Od ovoga tjedna započinje vjeronauk za kandidate za Prvu Pričest po redovitom rasporedu. Kandidatima za Krizmu će vjeronauk početi od veljače.

Djeca iz dječjeg zbora Plamenčići imati će svoju probu u subotu u 10.00 sati u kući kraj crkve, pa pozivamo članove zbora na probu.

U utorak, srijedu i četvrtak župni ured neće raditi jer mi svećenici moramo prisustvovati Teološko-pastoralnom tjednu u Zagrebu. Za neodgodive slučajeve možete nas potražiti navečer u crkvi kod sv. Mise, a za ostalo u ponedjeljak ili petak.

U petak je započela Molitvena osmina za jedinstvo kršćana. U našemu Dekanatu molitva će biti u crkvi Marije Kraljice apostola u Zaprešiću u utorak, 22. siječnja 2019. u 19.00 sati.

Od katoličkog tiska imamo novi broj Glasa koncila. Glas koncila nam donosi reportažu iz Zagreba gdje se održala Katehetska zimska škola za vjeroučitelje. Novi broj Glasa koncila donosi nam i Papin poziv na dosljedan vjernički život. Glas koncila donosi razgovor s kard. Pietrom Parolinom uz 70. obljetnicu usvajanja Deklaracije o ljudskim pravima pod naslovom Proglašavanje pobačaja pravom slabi cijeli sustav zaštite i promicanja ljudskih prava.