Župne obavijesti – 20. listopada 2019.

Ova slika ima prazan alt atribut ; naziv datoteke je dsc02703.jpg

29. NEDJELJA KROZ GODINU

Danas su sv. Mise u župnoj crkvi u 8.00, 11.00 i 19.00 sati, a u Laduču u 9.30 sati. Kroz tjedan sv. Mise u župnoj crkvi radnim danom su u 19.00 sati.

Sljedeći vikend prelazimo na zimsko računanje vremena pa će u nedjelju večernja sv. Misa u Župnoj crkvi biti u 18.00 sati.

Mise po selima su: u Prigorju u utorak, u Ključu u srijedu, a u Drenju u petak u 18.00 sati.

Sljedeće nedjelje ćemo u Drenju proslaviti Dan Drenja. U 10.15 sati će biti molitva i polaganje vijenca kod Vatrogasnog doma, a nakon toga slijedi procesija do kapelice Kraljice mira gdje će biti sv. Misa. Svi ste pozvani.

Pozivamo ministrante i one koji žele postati ministranti na susret ministranata subotom u 16.00 sati u kuću kraj crkve.

Od katoličkoga tiska danas imamo novi broj Glasa koncila. Glas koncila nam donosi poruku pape Franje uz Svjetski dan misija koji se obilježava danas. Prilog Glas koncila Prilika donosi nam promišljanje pod naslovom Je li svećeniku mjesto na Danima kruha u školi. Naime, kako su ovo dani kada se obilježava Dan kruha javljale su se neke tzv. sekularne udruge koje su se protivile dolasku svećenika i molitvi na Danima kruha. Glas koncila donosi i mnogo drugih vrijednih i zanimljivih članaka.