Župne obavijesti – 20. listopada 2013.

Danas je 29. nedjelja kroz godinu. Sv. Mise u župnoj crkvi su u 8.00, 11.00 i 19.00 sati, a u Laduču u 9.30 sati. Kroz tjedan Mise u župnoj crkvi su svaki dan u 19.00 sati.

Ovaj tjedan Mise po selima će biti u Ključu u srijedu, a u Drenju u petak u 18.00 sati.

Sljedeće nedjelje, 26. listopada 2013. godine, u Drenju ćemo proslaviti Dan Drenja. Ukoliko ne bude kiše, procesija će krenuti od vatrogasnog doma u 10.30 sati, a u 11.00 sati će biti sv. Misa. U slučaju kiše sv. Misa će biti u Domu.

Sljedeći vikend prelazimo na zimsko računanje vremena pa će sljedeće nedjelje večernja Misa biti u 18.00 sati.

Župni vjeronauk za prvopričesnike i krizmanike održava se po redovitom rasporedu. Isto tako, katehetski susreti za srednjoškolce, studente i radničku mladež održavaju se petkom u 20.00 sati u dvorani kraj župne kuće.

Od katoličkoga tiska danas imate novi broj Glasa koncila. Glas koncila nam donosi intervju sa Zlatom Velat, predsjednicom udruge obitelji poginulih hrvatskih branitelja pod naslovom Vlast na žrtvi branitelja vježba demokraciju. Zanimljiva je i reportaža o Caritasu Zagrebačke nadbiskupije koji ove godine slavi 80. obljetnicu. Ima i mnoštvo drugih zanimljivih članaka.