Župne obavijesti – 19. studenoga 2017.

33. NEDJELJA KROZ GODINU

Danas su sv. Mise u župnoj crkvi u 8.00, 11.00 i 18.00 sati, a u Laduču u 9.30 sati. Kroz tjedan Mise u župnoj crkvi radnim danom su u 18.00 sati.

Mise po selima su po redovitom rasporedu: u Prigorju u utorak, u Ključu u srijedu, a u Drenju u petak u 17.00 sati.

U srijedu slavimo blagdan sv. Cecilije zaštitnice crkvenoga pjevanja i crkvene glazbe. Naš župni zbor će proslaviti sv. Ceciliju na sv. Misi koja će biti u 18.00 sati. Pozivamo i sve ostale vjenrike na tu Misu.

Sljedeće nedjelje je posljednja nedjelja u ovoj crkvenoj godini ujendo je i svetkovina Krista Kralja svega stvorenja. Sv. Mise ćemo imati po nedjeljnom rasporedu.

Od katoličkoga tiska danas imamo novi broj Glasa koncila. Glas koncila nam donosi nekoliko tekstova o Svjetskom danu siromaha kojega po želji pape Franje obilježavamo danas. Uz godišnjicu  stradanja Vukovara i Škabrnje, Glas koncila donosi razgovor s g. Petrom Elezom, ravnateljem Državnoga arhiva u Vukovaru pod naslovom Hrvatska šutnja danas je najglasnija u Vukovaru. Glas koncila donosi i zanimljiv članak o inicijativi 40. dana za život koji se molitvom i djelovanjem zalažu za očuvanje svakoga života protiv pobačaja koji je teški grijeh. Glas koncila donosi i mnogo drugih vrijednih i zanimljivih članaka.

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Nužna polja su označena s *