Župne obavijesti – 19. siječnja 2014.

Danas su sv. Mise u župnoj crkvi u 8.00, 11.00 i 18.00 sati, a u Laduču u 09.30 sati. Sv. Misa u župnoj crkvi radnim danom je u 18.00 sati.

Sv. Misa u u Ključu je u srijedu, a u Prigorju u petak u 17.00 sati.

Od ovoga tjedna započinjemo župni vjeronauk za kandidate za Prvu Pričest i Krizmu. Vjeronauk se održava po već uobičajenom rasporedu.

U tijeku je Molitvena osmina za jedinstvo kršćana. U našoj Nadbiskupiji na više mjesta se održavaju molitveni susreti. U našemu dekanatu molitveni susret će biti u župi sv. Petra – u crkvi sv. Ivana Krstitelja u Zaprešiću u četvrtak, 23. siječnja 2014. godine u 18.00 sati. Plakat se nalazi na oglasnoj ploči.

Od katoličkoga tiska danas imate novi broj Glasa koncila. Glas koncila nam u novome broju donosi više zanimljivih članaka od kojih izdvajamo intervju s dr. Mirjanom Radan pod naslovom: Ljudski život od začeća biološka je datost. Glas koncila nam također donosi reportažu o Katehetskoj školi za vjeroučitelje pod naslovom Postoji pravo na Božju prisutnost u školi i društvu. Ima i mnogo drugih vrijednih članaka.