Župne obavijesti – 18. veljače 2018.

1. KORIZMENA NEDJELJA

Danas su sv. Mise u župnoj crkvi u 8.00, 11.00 i 18.00 sati, a u Laduču u 9.30 sati. Kroz tjedan Mise u župnoj crkvi su svaki dan u 18.00 sati. U četvrtak nakon sv. Mise imamo redovito klanjanje pred Presvetim Oltarskim Sakramentom.

Ovaj tjedan imamo Mise u selima: u Prigorju u utorak, u Ključu u srijedu, a u Drenju u petak u 17.00 sati.

Kroz Korizmu petkom i nedjeljom prije večernje Mise imamo pobožnost Križnoga puta. Križni put je u 17.30 sati, a u Laduču je Križni put nedjeljom prije mise u 9.00 sati.

Nalazimo se u godini sv. Josipa, pa želimo organizirati hodočašće u svetište sv. Josipa u Karlovcu i u Krašić. Hodočašće će biti 10. ožujka 2018. godine. Cijena hodočašća je 70 kuna. I danas se možete upisati za hodočašće, a od sljedeće nedjelje ćete moći preuzeti karte i uplatiti troškove za hodočašće.

Od katoličkog tiska imamo novi broj Glasa koncila. Glas koncila nam donosi reportažu iz Zagreba gdje je prošli vikend svečano završilo zasjedanje 2. sinode Zagrebačke nadbiskupije i proslavljen blagdan bl. Alojzija Stepinca, te nam donosi i homiliju kard. Josipa Bozanića s Mise na Stepinčevo. Glas koncila nam donosi i poruku pape Franje za ovogodišnju Korizmu. Glas koncila donosi i razgovor s dr. Ivanom Kešinom pod naslovom Projekt kloniranja čovjeka treba zaustavitii prekinuti. Glas koncila donosi i mnogo drugih vrijednih i zanimljivih članaka.

ženidbeni navještaj:

Saša Podvršnik, sin Milana i Branke r. Filipčić iz Zdenaca Brdovečkih

Katarina Martinko, kći Stjepana i Danice r. Suhobilec iz Laduča.

Vjenčanje: 23. lipnja 2018.