Župne obavijesti – 18. ožujka 2018.

5. KORIZMENA NEDJELJA

Danas su sv. Mise u župnoj crkvi u 8.00, 11.00 i 18.00 sati, a u Laduču u 9.30 sati. Kroz tjedan Mise u župnoj crkvi su svaki dan u 18.00 sati.

Ovaj tjedan nećemo imati mise Mise u selima jer mi svećenici pomažemo ispovijedati po župama dekanata.

Kroz Korizmu petkom i nedjeljom prije večernje Mise imamo pobožnost Križnoga puta. Križni put je u 17.30 sati. Na Cvjetnicu se čita Muka pa nećemo imati Križni put.

Sutra se slavi blagdan sv. Josipa. Sv.  Misa u kapeli sv. Josipa u Prigorju će biti 17.00 sati, a u župnoj crkvi u 18.00 sati.

Sljedeće nedjelje je Nedjelja muke Gospodinove – Cvjetnica. Sv. Mise imamo po nedjeljnom rasporedu, a na početku Misa biti će blagoslov grančica. Svečana sv. Misa u 11.00 sati počinje blagoslovom grančica kod križa ispred župne crkve, a zatim ćemo u procesiji ući u crkvu. Od sljedećeg vikenda počinje ljetno računanje vremena pa će na Cvjetnicu večernja misa biti u 19.00 sati.

Molimo Vas da nam do četvrtka javite ukoliko imate starijih i nemoćnih u Vašim obiteljima pa ćemo ih u petak u prijepodnevnim satima pohoditi, ispovijediti i pričestiti da bi se i oni tako pripremili za Uskrs.

Naš Križni put kroz župu imati ćemo u subotu 24. ožujka 2018. godine. Početak Križnoga puta je u 8.30 sati u Župnoj crkvi.

U srijedu će se u župi Marije Kraljice apostola u Zaprešiću održati Večer milosrđa za mlade. Susret počinje u 20.00 sati, a završava Misom u 22.00 sata.

Od katoličkoga tiska imamo novi broj Glasa koncila. Glas koncila nam donosi reportažu iz Katedrale sa spomen-mise za slugu Božjega kardinala Franju Kuharića. Glas koncila nam donosi vijest o imenovanju novoga hvarskoga biskupa Petra Palića. Glas koncila donosi i zanimljiv intervju sa dr. Željkom Tanjićem pod naslovom Nismo se ozbiljno suočili s komunističkim sustavom i njegovim razornim posljedicama. Novi broj Glasa koncila donosi nam analizu Istambulske konvencije koju donosi ustavnopravni stručnjak dr. Dubravko Ljubić.

ženidbeni navještaj:

Srećko Nikić, sin Josipa i Jasne r. Biruš iz Šibica

Nikolina Bilogrević, kći Nike i Ljubice r. Duvnjak iz Brdovca

Vjenčanje: 22. lipnja 2018.

Ivo Košta, sin Gorana i Marije r. Sorić iz župe Gospe od Ružarija iz Preka

Dora Hulina, kći Kreše i Zrinke r. Lončar iz Prudnica.

Vjenčanje: 06. travnja 2018.

Denis Marijanović, sin Dražena i Jasminke r. Brkanić iz Brdovca

Katarina Jurina, kći Ante i Marije r. Milošević iz župe sv. Petra iz Zaprešića.

Vjenčanje: 07. travnja 2018. u župi sv. Petra u Zaprešiću.

Marko Đulić, sin Zlatka i Jasne r. Lepesić iz Brdovca

Sara Ana Ivković, kći Nenada i Dunje r. Matolek iz Šenkovca.

Vjenčanje: 26. svibnja 2018.